Zajęcia dla dzieci w Rybniku

Ciemnowłosa uśmiechnięta mama unosi nad sobą radosne potomstwo. Siedzą razem na trawie wygrzewając się na słońcu.

Centrum Sztuki i Rekreacji oferuje szereg zajęć dla dzieci w różnym wieku.
Skierowane dla różnych grup wiekowych, niektóre z nich angażują rodziców, inne odbywają się tylko z udziałem dzieci i prowadzącego. Każde z zajęć skupia się na rozwoju uczestników, poszerzanie jego kreatywności, wsparcie w rozwoju fizycznym i emocjonalnym.

Open Space, Piątki 10:00 – 13:00 *z udziałem rodzica

To przestrzeń jaką dajemy wam rodzicom i waszym dzieciom, na której zarówno wy jak i wasze pociechy budujecie relacje z innymi. Czas spędzony z innymi, integracja może być dla nas odskocznią od codziennych obowiązków, możecie wymienić się doświadczeniami lub zwyczajnie napić się kawy i pogadać.

Dźwięki – Brzdęki, Środy 11:00 – 12:00 *dzieci 0 – 2 lat, z udziałem rodzica/rodziców

W trakcie zajęć dzieci obcują z różnymi dźwiękami i rytmami, barwami oraz strukturami. Poznają w ten sposób otaczający świat, wchodzą w relacje z rówieśnikami. Wspólnie bawimy się i śpiewamy a to doskonale wpływa na rozwój maluchów oraz ich wrażliwość.

Figle Migle, Środy 16:00 – 17:00 * dzieci 2 – 4 lat, z udziałem rodzica/rodziców

Zajęcia dla dzieci, podczas których pracujemy z ruchem i dźwiękiem, praca oparta jest na wzajemnej relacji rodzica z dzieckiem, dzięki czemu wspieramy tę więź oraz poczucie bezpieczeństwa dziecka. To czas w którym dzieci i rodzice mają dużo wspólnej zabawy.