TANIEC KREATYWNY Z ELEMENTAMI J. ANGIELSKIEGO

Zajęcia dla dzieci, Rybnik, zajęcia kreatywne, dzieci, taniec, teatrWojciech Chowaniec - producent, reżyser, aktor, choreograf - prowadzi zajęcia z tańca kreatywnego dla dzieci w Rybniku

AKTUALIZACJA 23.04.2018:
NOWY NABÓR ROZPOCZYNA SIĘ W POŁOWIE SIERPNIA!
ZAJĘCIA ZACZYNAJĄ SIĘ ZNOWU OD WRZEŚNIA!

TANIEC KREATYWNY

Zajęcia z tańca są nieodłącznym elementem kształtowania świadomości ruchowo-cielesnej człowieka od jego najmłodszych lat. Taniec pełni ważną rolę w procesie wychowania, rozwijania pozytywnych cech charakteru, jak m.in.: wytrwałość, wrażliwość, odwaga, umiejętność skupienia, współpracy i szacunek do innych członków grupy, umiejętności wyrażania emocji, pracowitość, spostrzegawczość.

Aktywne uczestniczenie w lekcji zapewnia harmonijny rozwój fizyczny, poprawę kondycji, rozwija siłę, szybkość, wytrzymałość mięśniową, koordynację ruchową, wyrabia umiejętność świadomego porządkowania ruchów w rytm muzyki, elastyczność i płynność wykonywanych ruchów. Poprawia pamięć ruchową, pobudza dziecko do działania, aktywnego spędzania czasu, ogólnie wzmacnia i usprawnia ciało. Jednocześnie aktywność fizyczna w formie tańca pozwala wyciszyć się, zrelaksować i uspokoić.

Nasze zajęcia rozpoczynamy od krótkiej rozgrzewki całego ciała, następnie stopniowo uczymy się kroków i figur tanecznych, z których powstaje krótka choreografia. Jest ona oparta na technice tańca współczesnego.

Zajęcia zawierają elementy języka angielskiego, zapoznają z podstawowymi pojęciami w mowie, które trenujemy w praktyce. Słowo i ruch idą w parze, co pozwala szybciej przyswajać nowe słownictwo związane z przestrzenią, ciałem oraz ruchem.

Nauka tańca jest przeplatana grupowymi grami i zabawami ruchowymi. Do typowych aktywności grupowych włączana jest również taneczna improwizacja ruchowa i zabawne ćwiczenia teatralne oraz z partnerowania w tańcu. Dzieci będą miały szansę wykazać się wyobraźnią, kreatywnością i twórczym zapałem. Przeplatanie gier i tańca utrzymuje ich ciągłą uwagę i zainteresowanie.

PROWADZĄCY: Wojciech Chowaniec