FIGLE MIGLE

Ciemnowłosa uśmiechnięta mama unosi nad sobą radosne potomstwo. Siedzą razem na trawie wygrzewając się na słońcu.

ZAJĘCIA WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA

FIGLE MIGLE

 

To zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od dwóch do czterech lat, w których uczestniczą także opiekunowie. Podczas zajęć biegamy, turlamy, pchamy, skaczemy a także masujemy, opiekujemy się drugą osobą. W trakcie zajęć dziecko poznaje możliwości swojego ciała i rozwija sprawność motoryczną. Dzięki temu czuje się bezpiecznie, ma zaufanie do siebie ale i drugiej osoby, uczy się empatii. Na zajęciach skupiamy się na relacji opiekun-dziecko, która jest tak bardzo ważna na tym etapie rozwoju. Dziecko poznaje świat przez doświadczanie ruchowe, dotykowe.

Zajęcia mają charakter swobodnej, nieskrępowanej zabawy, gdzie opiekun i dziecko są sobie równi i czerpią z niej obopólną radość. Bawiąc się tą metodą, nawiązujemy silną więź emocjonalną z dzieckiem.

Bardzo ważnym walorem metody W. Sherborne jest to, iż w atmosferze radosnej zabawy umożliwia dzieciom zaspokojenie potrzeb bezpieczeństwa, naturalnego rozwoju, w tym potrzeb społecznych i poznawczych. Zajęcia są świetną okazją by dziecko spędziło radośnie czas, wzmocniło więź z opiekunem i nawiązało pierwsze relacje z rówieśnikami.

Prowadząca: Magda Biedrończyk