JOGA

Ciemnowłosa kobieta w pozycji dziecka kładzie dłonie na różowej macie i oddycha miarowo.

JOGA

Praktyka jogi jest dla każdego niepowtarzalnym osobistym przeżyciem, indywidualna ścieżką rozwoju. Ciało łączy się z ruchem, umysłem i oddechem doprowadzając w efekcie do poczucia równowagi, odprężenia i harmonii. Aby zacząć, nie musisz być elastyczny, silny, zwinny czy rozciągniętym to dzięki, ćwiczeniom pod okiem nauczyciela będziesz kształtować te cechy.

Zajęcia prowadzone są metodą Vinyasa Krama oraz Ashtanga Vinyasa.

Nie musisz wykonać docelowej pozycji – położyć dłoni na ziemi, dotknąć głową golenia etc., ale w każdej części ciała, w każdym układzie, dosłownie w każdej komórce – musi nastąpić odpowiednia praca. Wtedy i tylko wtedy praktyka będzie transformująca. Rezultaty praktyki są zawsze indywidualne, zarówno ich zakres jak i czas. Jest  kilka efektów dobrze zaplanowanej i przeprowadzonej pracy, co potwierdzają niemal wszyscy ćwiczący po kilkumiesięcznej praktyce: poprawa kondycji i gibkości, koordynacji ruchowej, poprawa postawy i symetrii ciała, poprawa funkcjonowania narządów wewnętrznych,  stanu kręgosłupa i stawów, zmniejszenie napięcia nerwowego, poprawa koncentracji i stabilności emocjonalnej oraz wzrost witalności i pozytywnegonastawienia do siebie i otoczenia.

Praktyka jogi pozwala na złapanie równowagi, daje spokój, pozwala na wyciszenie i kontemplacjęchwili, na bycie tu i teraz. Na zajęciach koncentrujemy się na precyzyjnym wykonywaniu każdego ruchu, dbamy o najmniejszy detal, co sprzyja pełnemu wyciszeniu i stopniowej eliminacji stresu.

PROWADZĄCA: Zuzanna Karetta