Taniec współczesny/Flow Dance

Kobieta w tanecznym ruchu będąca na ziemi. Krzywizny jej ciała świadczą o dynamicznym odepchnięciu od podłogi, który doprowadzi ją do dalszego tańca...

Grupa początkująca:

Spektakl teatru tańca "Frele"

TANIEC WSPÓŁCZESNY/Flow Dance

Zajęcia opierają się na pracy nad techniką tańca współczesnego. Mają na celu poprawienie sprawności, koordynacji i pamięci ruchowej, wytrzymałości mięśniowej, kondycji oraz wzmocnienie ciała. Lekcja zaczyna się od całościowej intensywnej rozgrzewki, następnie stopniowo pojawiają się coraz bardziej złożone ćwiczenia techniczne i kombinacje ruchowe, choreografie tańca współczesnego. Zajęcia zawierają również elementy improwizacji ruchowej i kontakt improwizacji. Na koniec lekcji przewidziane są ćwiczenia rozciągające i uspokajające całe ciało.

Zajęcia prowadzą różni instruktorzy. Wśród nich są profesjonalni tancerze z Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz artyści pracujący w różnych teatrach zawodowych.

Zajęcia skierowane są do dorosłych i młodzieży, którzy chcą zapoznać się z tajnikami tej dziedziny ruchu lub chcą kontynuować pracę nad swoja techniką, stąd dwie grupy zaawansowania: początkująca i średniozaawansowana. Zajęcia te są ciekawą alternatywną dla innych dyscyplin sportowych, czy zajęć rekreacyjnych. Mają za zadanie urozmaicić ofertę kulturalno-sportową w mieście oraz promować taniec współczesny jako prozdrowotną formę ruchu i uniwersalną formę ekspresji.

Anna Kasprzak-Chowaniec i Katarzyna Baran w Szybie Wilson

Lekcja z Pawłem Zaufalem:

Fotografie: Karol Mierzejewski