fbpx

MOVYTZA Events to ludzie, którzy swoim artystycznym okiem i kreatywnością organizują kompleksowo wydarzenia, takie jak gale, konferencje, kongresy i imprezy firmowe.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik
Znajdziesz nas
  • Brak produktów w koszyku.
Image Alt

MOVYTZA

Uśmiechnięta Krysia zaprasza na zajęcia.

Warsztaty – Gyrokinesis, Pilates, Stretch&Relax

Dnia 25.11.2017 r. odbędą się wyjątkowe warsztaty świadomej pracy z ciałem. Bez względu na sprawność fizyczną oraz doświadczenie zapraszamy do zapoznania się z danymi technikami.

Plan warsztatów:

  •  10:00-11:30 – Gyrokinesis
  •  11:45-12:45 – Pilates
  •  12:45-14:00 – Przedstawienie Pracowni Kawy oraz tajemnic z kawą związanych 🙂
  •  14:00-15:00 – Stretch&Relax

Cena warsztatów: 60 zł
Data: 25.11.2017 r., Sobota

UWAGA!
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, przyjmujemy rezerwacje wraz z płatnością danej kwoty na numer konta:
81 1240 4357 1111 0010 4499 7679

W tytule przelewu prosimy wpisać: “Warsztaty 25/11/2017”

Kontakt: kontakt@movytza.pl, bądź telefonicznie: +48 692 769 545

Gyrokinesis

Metoda​  GYROKINESIS® ma za zadanie uelastycznić kręgosłup, zlikwidować napięcia oraz  polepszyć koordynację i przywrócić równowagę całemu ciału.​  Z pewnością przyda się  każdemu, ponieważ przynosi spokój, równowagę i pozwala zadbać o zdrowie. Świadomie  zintegrowany z ćwiczeniami oddech działa jak automasaż organów wewnętrznych.  GYROKINESIS® dodaje energii, dotlenia organizm i reedukuje ciało by poruszało się  płynnie, jednocześnie silne i zrelaksowane. 
Celem ćwiczeń jest uruchomienie całego łańcucha mięśniowego, współpraca mięśni i stawów, a  w konsekwencji większa elastyczność kręgosłupa, dlatego podczas wykonywania ćwiczeń  pracujemy nad tym by ruch był trójwymiarowy. Uczymy się jak świadomie, ergonomicznie, ale w  pełnym zakresie swoich możliwości pracować z ciałem, pokonując swoje ograniczenia.  Wykorzystujemy siedem naturalnych ruchów kręgosłupa: w przód i tył, zgięcia w prawą i lewą  stronę, skręty w obie strony oraz ruch okrężny. Skupiamy się na powiększaniu tych zakresów  ruchu przy stabilnym centrum ciała. Kluczem jest nie trwanie w jednej pozycji, ale płynne  przechodzenie z jednej do drugiej. Ćwiczenia wykonujemy siedząc na krześle leżąc na macie  oraz stojąc. Najpierw ­ ćwiczenia na krześle, gdzie rozpoczynając ruch od stóp aktywujemy  kolejno miednicę i wprowadzamy w ruch cały kręgosłup. Wykonując płynne ruchy rozgrzewamy  ciało i pobudzamy system nerwowy co przygotowuje do kolejnych bardziej zaawansowanych  ćwiczeń wzmacniających mięśnie głębokie.
GYROKINESIS® działa dobroczynnie na narządy wewnętrzne, poprawia trawienie,  sprężystość mięśni i tkanek, dotlenia całe ciało.​  Sama praktyka może wydawać się podobna  do jogi, ponieważ w zależności od przeprowadzonej lekcji jednym razem zadziała bardziej  wyciszająco ­ innym dzięki dotlenieniu organizmu i otwarciu klatki piersiowej ­ pobudzająco. Na  pewno za każdym razem poczujemy lepiej własne ciało. Płynność ruchów będzie kojarzyć się z  tańcem czy pływaniem. Z pewnością nie będziemy się nudzić, poznając nowe sekwencje  ruchów. Odprężymy się, kręgosłup stanie się bardziej elastyczny, co wpłynie pozytywnie na  postawę. Po tak kompleksową formę aktywności naprawdę warto sięgnąć.  Twórca systemu ćwiczeń, Juliu Horvath, swoje pierwsze treningi skierował do profesjonalnych  tancerzy. Metoda ta jest obecnie polecana wszystkim, bez względu na wiek czy zaawansowanie  w treningu. Kobiety w ciąży także mogą je wykonywać.

Warsztat poprowadzi: Krystyna Dębicka

Pilates

Pilates to trening całego ciała, w skład którego wchodzą ćwiczenia inspirowane jogą, baletem i treningiem siłowym. Ćwiczenia opierają się na odtwarzaniu prawidłowych wzorców ruchowych (napięcia, długości, wytrzymałości mięśni) uwzględniając stabilizację kompleksu lędźwiowo-miednicznego. System ten jest ukierunkowany na poprawę elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała. Charakterystyczny dla tej metody jest fakt, że nie skupia się tylko na mięśniach dużych i mocnych, ale wzmacnia też te małe i słabe usytuowane głęboko, o istnieniuktórych często w ogóle nie zdajemy sobie sprawy, dopóki nie zaczniemy ćwiczyć.

To metoda treningowa, która jest idealnym uzupełnieniem dla wielu dyscyplin sportowych. Technika ta jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku czy stanu zaawansowania. Podczas ćwiczeń nie wykonujemy gwałtownych ruchów i podskoków – jest to metoda doskonała dla osób z bólami stawów czy kręgosłupa, dla osób z nadwagą ograniczającą możliwość aktywnniejszych ćwiczeń oraz dla tych, którzy długo nie ćwiczyli, gdyż pozwala dopasować poziom ćwiczenia każdemu indywidualnie.

Zajęcia w niewielkich grupach pozwalają kontrolować poprawność każdego ćwiczenia oraz stopień trudności dla poszczególnego uczestnika, dlatego z zajęć skorzysta tak sportowiec jak i osoba prowadząca siedzący tryb życia lub zmuszona godzinami stać, np. w pracy.

Zajęcia prowadzi mgr Anna Kasprzak-Chowaniec – wykwalifikowany instruktor zdobywający wiedzę w Body Balanced Pilates School.

 

Stretch&Relax 

Ćwiczenia rozciągające mięśnie są bardzo istotnym elementem każdego treningu jak i naszej codzienności. Korzyści płynące z regularnego rozciągania są  nieprzecenione. Rozciąganie mięśni i powięzi przyczynia się do powiększenia zakresu ruchu w stawach, wzmocnienia ścięgien, polepszenia ukrwienia mięśni, czyli szybkiej ich regeneracji oraz ich rozluźnienia.  Najbezpieczniejszą metodą rozciągania mięśni jest metoda statyczna, polegająca na stopniowym rozciąganiu mięśni do momentu ich maksymalnego oporu oraz metoda rozciągania przez rozluźnienie.

Zajęcia mają na celu wypracowanie techniki bezpiecznego rozciągania się, uelastycznienie całego ciała, poszerzenie zakresów ruchu, wyrobienie gibkości i naukę prawidłowego oddechu. Zajęcia przeznaczone są dla każdego, gdyż każdy pracuje w odpowiednim dla siebie zakresie ruchu.

Warsztat poprowadzi: Krystyna Dębicka

 

Przedstawienie Pracowni Kawy oraz tajemnic z kawą związanych poprowadzi Tymoteusz Cieciera, właściciel Pracowni Kawy – Kawowski.

DODAJ KOMENTARZ