fbpx

MOVYTZA Events to ludzie, którzy swoim artystycznym okiem i kreatywnością organizują kompleksowo wydarzenia, takie jak gale, konferencje, kongresy i imprezy firmowe.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik
Znajdziesz nas
Image Alt

MOVYTZA

Pan grający na gongu

Dwie kąpiele w Gongu

Zanurz swoje ciało i umysł w dźwiękach gongu – tworzącego najsilniej rezonujące dźwięki spośród znanych instrumentów. Kiedy gong wibruje, muzyczne pogłosy można odczuć w każdej komórce ciała. Wytwarza on przetaczające się długie fale, powoli wybrzmiewających dźwięków zwanych – “holistycznymi”, które zagęszczają otaczające powietrze, nakładając się na siebie. Na skutek tego tworzą pełnię kompletnego brzmienia. Końcowym efektem jest, obejmujące wszystko, pole dźwiękowe nazywane “otoczką dźwiękową” (które zostaje całkowicie wypełnione rezonansem).

W ostatnią sobotę maja (27.05.) Tone of Life – Tom Soltron Czartoryski i Abby delSol zagrają w Rybniku dwie kąpiele w dźwiękach gongu połączone z improwizacją muzyczną. Tomek i Abby podróżują po całym świecie od 15 lat dzieląc się dźwiękami archaicznych i nowoczesnych instrumentów. To wyjątkowe wydarzenie, nie co dzień mamy okazję usłyszeć jeden z największych gongów na świecie – Cosmo/Ziemi (157 cm) oraz serię żywiołów, które reprezentują poszczególne gongi stworzone przez Tomka Czartoryskiego i Johannesa Heimratha. Poza nimi Handpany, Santur, Gwizdki Wodne, Kotoma oraz wiele innych instrumentów, których być może nigdy wcześniej nie słyszałaś/eś.

KĄPIEL W GONGU

Tam, gdzie łączą się dźwięki alfa (pierwotne) i omega (kosmiczne), znajduje się przestrzeń wypełniona tonem gongu. To wibrujące miejsce, w którym wszechobecne fale tonów łączą się i kołyszą jak fale oceanu. To właśnie pole dźwiękowe jest uważane za akustyczną matrycę lub wir holistycznych tonów, który jest w stanie wywołać świadomą dematerializację i wprowadzić słuchacza w stan, w którym nie odczuwa on upływu czasu. Stan ten jest określany jako głęboko uzdrawiająca Kąpiel w Gongu.

Tu, w oceanicznych wodach tonów gongu, znajduje się kwantowe pole świadomości, w którym zwykła sugestia intencji może narodzić ją w chaosie umysłu pełnego potencjału. Kiedy budzimy się, czujemy oczyszczenie duszy i umysłu. Jesteśmy gotowi do powrotu do materialnego (zewnętrznego) świata odnowieni, pełni energii i spokoju.

Kąpiel w Gongu jest często porównywana do mini wakacji, podczas których jesteśmy zarówno kroplą jak i morzem. Mentalnie znikamy i pojawiamy się. Nasz powrót można porównać do ponownych narodzin. Następuje wtedy proces zdrowienia organizmu, a świadomość pozbywa się napięć.

Doświadcz brzmienia wspaniałego, tonalnego drzewa życia, które wspomaga:

– relaksację
– cierpliwość
– świadomość samego siebie
– harmonię i współczucie ducha życia
– pewność siebie
– obfitość i zaufanie
– regenerację wewnętrznego Ja
– zrozumienie
– spontaniczność
– uzdolnienia

KĄPIEL W GONGU – INFORMACJE PRAKTYCZNE

Aby najlepiej doświadczyć Kąpieli w Gongu należy położyć się na macie, mając na sobie wygodny strój niekrępujący ruchów. Warto również zaopatrzyć się w dodatkowe okrycie dla dodatkowego komfortu, pod głową można położyć małą poduszkę. Można przynieść swoją matę lub skorzystać z jednej z dostępnych na miejscu.

Zapraszamy serdecznie na Kąpiel w Gongu połączoną z Improwizacją Muzyczną z udziałem Tomka Soltrona Czartoryskiego i Abby delSol.

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA:

GDZIE: Movytza, Centrum Sztuki i Rekreacji, Kardynała Bolesława Kominka 43b, Rybnik
KIEDY: sobota 27 maja, g. 18.00, 20.00
BILETY: 60 zł
Sprzedaż biletów odbywa się w Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA w godzinach jej otwarcia – sprawdź: https://www.movytza.pl/kontakt/

WAŻNE: Prosimy, by przybyć na wydarzenie z kilkuminutowym wyprzedzeniem!

Liczba miejsc jest ograniczona do 35 osób na każdy koncert, dlatego warto pospieszyć się z zakupem swojego biletu. Na miejscu będzie możliwość nabycia płyt z muzyką Tomka Soltrona – sprawdź: http://www.toneoflife.com.pl/store/index.php?route=product%2Fcategory&path=79.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu: toneoflifegongs@gmail.com.

Tone of Life – https://www.toneoflife.com.pl/

DODAJ KOMENTARZ