fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas
Image Alt

Aerial Joga

Grupa Otwarta

Aerial Joga

Pozwól sobie na ulotność.

Aerial joga to połączenie jogi, rozciągania, fitnessu, tańca i akrobatyki. Pozycje odwrócone dostępne są dla każdego, kto ma wystarczająco wzmocnione mięśnie rąk, ramion i barków.  Zalecamy, aby osoby, które nigdy nie miały kontaktu z aerial jogą ani z jogą, choć raz wybrały się na zajęcia z jogi, ponieważ znajomość pozycji ułatwi wykonanie ich przy użyciu hamaka. Stopień trudności ćwiczeń dobieramy do poziomu grupy.

 W Aerial Jodze w dużej mierze wykorzystujemy ciężar własnego ciała, w związku z czym intensywność można nieco porównać do Pole Dance, kalisteniki czy ćwiczeń z TRX. Ponadto niezbędna jest elastyczność, gibkość i duża determinacja. Początkowo ciężko wykonać nawet podstawowe ćwiczenia, jednak z czasem przychodzi bardzo duży progres – Twoje mięśnie będą silniejsze, ciało jędrniejsze, a Ty będziesz mieć ochotę na jeszcze więcej doznań, jakie dostarcza trening Aerial Yogi.

Korzyści

Wyzwanie w treningu,

Urozmaicenie zajęć jogi oraz innych form ruchu,

Dużo radości i satysfakcji podczas zajęć.

Dla kogo?

Dla osób sprawnych fizycznie,

Dla osób, które chodziły już na jogę, pilates czy np. Pole Dance,

Dla osób bez zawrotów głowy i innych dolegliwości.

Zajęcia

Instruktorzy

Zuzanna Karetta

Z wykształcenia biolożka i absolutna miłośniczka przyrody, z zawodu fotografka, wybrała jogę jako drogę rozwoju i doskonalenia siebie. Bo joga pozwala łączyć w spójną całość sprawność ciała i spokój umysłu, dbanie o zdrowie i zachowanie równowagi między pracą, rodziną i odpoczynkiem.
Regularnie praktykuje jogę od 9 lat. Ukończyła kurs i uzyskała tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością hatha joga u profesora Janusza Szopy, a obecnie regularnie kształci się u znanych nauczycieli Patrycji Gawlińskiej (metoda vinyasa krama) oraz Krystiana Mesjasza (ashtanga vinyasa joga).
W jodze poszukuje ożywienia ciała i uspokojenia umysłu, a najważniejszy jest dla niej świadomy i swobodny ruch, oddech oraz szacunek dla indywidualnych możliwości. Dlatego na zajęciach zawsze po płynnych, mniej lub bardziej dynamicznych sekwencjach dążymy do wyciszenia, zrelaksowania co daje nam poczucie balansu, równowagi i świetnego samopoczucia również poza matą. 

 • 28
 • 135 lbs
 • 7' 3``
 • no-founder

Marta Brzezinka

Po raz pierwszy zetknęłam się z jogą w 2009 poprzez taniec.

Studiowałam fizykę medyczną w Krakowie, gdzie zgłębiałam między innymi fizjologię i anatomię człowieka. Wiedza o tym, jak funkcjonuje organizm ludzki pogłębiła moje zainteresowanie jogą. Praktyka Vinyasa jogi po 1,5 roku przeszła do bardziej zaawansowanej formy – power jogi w szkole: Ashtanga yoga Kraków pod okiem Michała Kątskiego.

Gdy zaszłam w ciążę, wróciłam do łagodniejszych odmian – jogi dla kobiet w ciąży, w studio licencjonowanej nauczycielki jogi metodą B. K. S. Iyengara – Katarzyny Pilorz. Do sprawności po kolejnej ciąży i do prowadzenia grup wróciłam poprzez Hatha Jogę.

Ukończyłam kurs doszkalający jogi u Katarzyny Pilorz, obecnie jestem na kursie nauczycielskim jogi Iyengara u tej samej “superwizorki “. 

Prowadziłam zajęcia Vinyasa Jogi w Domu Kultury w St. Croix,

Jogi Ogólnej w katowickiej szkole jogi Joga Życia oraz zajęcia relaksacji w IMI Strefa Aktywności.

Swoją wiedzę staram się sukcesywnie pogłębiać na warsztatach z Ewą Wardzałą, Aleksandrą Kubicą, Wojtkiem Kaczmarzykiem oraz na wyjazdach jogowych. 

W Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA będę prowadziła zajęcia jogi z użyciem pomocy, a także jogę antygrawitacyjną w chustach (Aerial Joga).

 • 28
 • 135 lbs
 • 7' 3``
 • no-founder

Event Hours(2)

 • Wtorek

  19.00 - 20.00

  Zajęcia prowadzi Zuzanna Karetta.

 • Środa

  18.00 - 19.00

  Zajęcia prowadzi Marta Brzezinka.