fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas
Image Alt

Ćwiczenia dla Kobiet w Ciąży i w połogu

Ćwiczenia dla Kobiet w Ciąży i w połogu

Zajęcia dla kobiet w ciąży mają na celu utrzymać lub poprawić sprawność fizyczną kobiety, wydolność krążeniowo-oddechową, siłę mięśniową oraz ruchomość stawów zwłaszcza biodrowych i kręgosłupa. Podejmowanie aktywności fizycznej w ciąży wpływa na skrócenie czasu porodu, a także zmniejszenie dolegliwości ciążowych, np. bólów odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Zajęcia są skonstruowane tak aby odpowiednio przygotować ciało do wysiłku, bezpiecznie wzmocnić partie które są szczególnie ważne w kształtowaniu dobrej postawy i zdrowia ciężarnej jak i przygotowaniu przyszłej mamy do opieki nad dzieckiem. Każde ćwiczenie jest indywidualnie dostosowane do potrzeb i zdrowia kobiety a także do zaleceń towarzystw naukowych związanych z położnictwem i ginekologią. Na każdych zajęciach dodatkowo wzmacnia się mięśnie dna miednicy, pełniące niezwykle ważne funkcje w organizmie. Regularne uczęszczanie na zajęcia poprawia samopoczucie, łagodzi dolegliwości ciążowe, np. zaparcia i mdłości, skutkuje wzmocnieniem szkieletu mięśniowego, redukuje bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa i poprawia mobilność ciała kobiety. Wszystko to pozwala na dobre przejście ciąży i przygotowanie ciała do porodu a następnie opieki nad dzieckiem.

Korzyści

Zniwelowanie bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Utrzymanie prawidłowej postawy ciała

Usprawnienie krążenia w obrębie kończyn, zwłaszcza dolnych, co zapobiega, np. żylakom

Poprawa dotlenienia matki i dziecka

Dla kogo?

Dla kobiet w ciąży, które mają zgodę lekarza na podejmowanie takiej aktywności

Dla kobiet w ciąży, które nie prowadziły wcześniej aktywnego trybu życia, ale pragną ją rozpocząć w celu uzyskania korzyści z jej podejmowania

Dla kobiet w ciąży, które prowadzą aktywny tryb życia i chcą go podtrzymać w ciąży

Dla kobiet, które chcą zrobić coś dla siebie w wyjątkowym czasie ciąży!

Instruktorzy

Paulina Dziurosz

Dietetyki Klinicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie studentka piątego roku studiów magisterskich na kierunku Trener Osobisty z Dietetyką Sportową na AWF w Katowicach.

Jej największą pasją jest aktywność fizyczna, z której czerpie wiele radości i pozytywnej energii. W swoich działaniach chętnie łączy ruch z muzyką i rytmem.

dziecka związana z tańcem. W swojej pracy stawia na rozwój osobisty i drugiego człowieka. Największą radość sprawia jej uśmiech na twarzach innych ludzi, a w szczególności dzieci.