fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas
Image Alt

DANCE FLOW

DANCE FLOW

DANCE FLOW – Gr. średniozaawansowana

Zajęcia opierają się na pracy nad techniką tańca współczesnego. Mają na celu poprawienie sprawności, koordynacji i pamięci ruchowej, wytrzymałości mięśniowej, kondycji oraz wzmocnienie ciała. Lekcja zaczyna się od całościowej intensywnej rozgrzewki, następnie stopniowo pojawiają się coraz bardziej złożone ćwiczenia techniczne i kombinacje ruchowe, choreografie tańca współczesnego. Zajęcia zawierają również elementy improwizacji ruchowej i kontakt improwizacji. Na koniec lekcji przewidziane są ćwiczenia rozciągające i uspokajające całe ciało.

Zajęcia prowadzą różni instruktorzy. Wśród nich są profesjonalni tancerze z Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz artyści pracujący w różnych teatrach zawodowych.

Zajęcia skierowane są do dorosłych i młodzieży, którzy chcą zapoznać się z tajnikami tej dziedziny ruchu lub chcą kontynuować pracę nad swoja techniką, stąd dwie grupy zaawansowania: początkująca i średniozaawansowana. Zajęcia te są ciekawą alternatywną dla innych dyscyplin sportowych, czy zajęć rekreacyjnych. Mają za zadanie urozmaicić ofertę kulturalno-sportową w mieście oraz promować taniec współczesny jako prozdrowotną formę ruchu i uniwersalną formę ekspresji.

Korzyści

Zajęcia taneczne do muzyki instrumentalnej i elektronicznej

Grupa średniozaawansowana

Teatr tańca

Dla kogo?

Dla osób, które tańczą

Dla osób prowadzących aktywny tryb życia

Dla osób, które chcą występować na scenie

Instruktorzy

Anna Kasprzak-Chowaniec

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz Państwowego Zawodowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Posiada tytuł aktora teatru tańca i aktora scen muzycznych. Swoje umiejętności poszerzała w Royal Conservatoire Antwerp. Kwalifikacje instruktorskie w metodzie Pilates zdobyła w Body Balanced Pilates School.

Licencjonowany animator społeczno-kulturalny.

Współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku Białej, z NOSPR, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Capitol we Wrocławiu oraz Teatrem Nowym w Krakowie. Prowadzi warsztaty z zakresu tańca współczesnego oraz zajęcia Pilates. Tańczy w kilku niezależnych projektach oraz tworzy spektakle w Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA. Współpracowała z CST, z którym zagrała w kilku spektaklach w reż. Bogusława Słupczyńskiego oraz ze Stowarzyszeniem Grupą Rosynant, gdzie prowadziła warsztaty.