fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas
Image Alt

Fly Acro (9-13 lat)

Fly Acro (9-13 lat)

ZAPISY NA ZAJĘCIA OD WRZEŚNIA 2022:

Zajęcia akrobatyczne na hamakach dla dzieci w wieku 9-13 lat. To alternatywa do zajęć typu Akrobatyka czy Gimnastyka. To dobra zabawa i intensywny trening w jednym. Dzieci nauczą się akrobatycznych figur, które połączą w kombinacje, aby poczuć wolność i ekscytacje podczas latania.

Zajęcia są skierowane do osób, które chcą rozwijać umiejętności sportowe oraz akrobatyczne. Na zajęciach każda pozycja jest wyzwaniem, które wymaga dyscypliny oraz skupienia. Dzięki stopniowemu zapoznawaniu się z akrobatycznym sprzętem, jakim jest hamak – z zajęć na zajęcia pozwalamy sobie na większą swobodę w ruchach. Jest to widowiskowa forma uprawiania sportu.

We FlyAcro w dużej mierze bazuje się na ciężarze własnego ciała, w związku z czym intensywność ćwiczeń można porównać do Pole Dance, kalisteniki czy TRX. Stopień trudności ćwiczeń dostosowany jest indywidualnie do poziomu grupy – część uczestników już na pierwszej lekcji będzie w stanie wykonać podstawowe figury, inni będą potrzebowali więcej czasu, aby przywyknąć do skośnych lub odwróconych pozycji – FlyAcro dostarcza nowych doznań dla naszej percepcji i zmysłów. Z czasem jednak każdy z uczestników z łatwością dostrzeże postępy, silniejsze mięśnie i jędrniejsze, bardziej elastyczne ciało.

Zasady bezpieczeństwa na zajęciach typu Aerial:

  1. Na zajęcia organizowane w Centrum należy przychodzić punktualnie. To ważne, aby wszyscy zaczęli rozgrzewkę i wysłuchali instrukcji instruktora w jednym czasie. Ze względu na bezpieczeństwo oraz komfort osób ćwiczących, spóźnieni nie będą mogli dołączyć do zajęć. Zasada ta dotyczy zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy będą uczestniczyć w zajęciach Aerial jogi. Prosimy o przybycie do Centrum 15 minut przed zajęciami.
  2. Przed zajęciami należy zdjąć biżuterię. Może ona uszkodzić chusty do ćwiczeń typu Aerial.
  3. Kursanci ćwiczą boso, ćwiczenie w skarpetkach grozi poślizgnięciem.
  4. Kursanci zakładają przylegający pozbawiony suwaków i dekoracji strój, koszulkę z długim rękawem.
  5. Na zajęcia należy przychodzić z krótkimi paznokciami.
  6. Kursanci zobowiązani są do słuchania i wykonywania poleceń instruktora.
  7. Do wiązania włosów zaleca się używania gumek.
  8. Nie należy przychodzić na zajęcia z chorobami dermatologicznymi, ranami i innymi uszkodzeniami skóry. Wpływa to na ryzyko pogorszenia sytuacji zdrowotnej u Kursanta oraz uniemożliwia higieniczne korzystanie ze sprzętu w Centrum.
  9. Na 3 godziny przed zajęciami w Centrum nie należy spożywać posiłków ani pić napojów gazowanych.

PRZECIWSKAZANIA: Jaskra, ciąża, menstruacja, operacja przebyta w ciągu ostatnich 3 miesięcy, choroby serca, przebyty zawał, bardzo niskie lub bardzo wysokie ciśnienie, niedawno odniesiony uraz głowy, skłonność do mdlenia, zawroty głowy, osteoporoza, zespół cieśni nadgarstka, zapalenie zatok przynosowych, dyskopatia, przepuklina rozworu przełykowego, zapalenie stawów, botox w ostatnich 6-ciu godzinach, choroby układu nerwowego, nadwaga (>90 kg)

Korzyści

Wyzwanie w treningu

Urozmaicenie zajęć jogi oraz innych form ruchu

Dużo radości i satysfakcji podczas zajęć

Dla kogo?

Dla osób sprawnych fizycznie

Dla osób, które uczestniczyłu w zajęciach jogi, pilatesu czy np. Pole Dance

Dla osób bez zawrotów głowy i innych przeciwskazań

Instruktorzy

Anna Kasprzak-Chowaniec

Ania wraz z Wojtkiem Chowańcem jest założycielką oraz managerem Centrum Movytza. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz Państwowego Zawodowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Posiada tytuł Aktora Teatru Tańca oraz Magistra Sztuki. Swoje umiejętności poszerzała w Royal Conservatoire Antwerp. Kwalifikacje instruktorskie w metodzie Pilates zdobyła w Body Balanced Pilates School Anny Ścisłowskiej w Warszawie oraz w Szkole Jogi i Pilates Katarzyny Kuśnierz. Posiada 8-letnie doświadczenie w tej dziedzinie. Ukończyła Kurs Aerial Jogi w OMG Yoga&Aerial. W Centrum Movytza prowadzi zajęcia pilates, Fly Acro, Gordonki oraz treningi personalne. Dzieli się doświadczeniem w pracy z ciałem zdobytym w swojej 20-letniej karierze zawodowej tancerki.