fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas
Image Alt

Joga

Joga

Praktykując jogę pozwalamy sobie wkroczyć na indywidualną ścieżkę rozwoju. W ciele łączymy ruch, umysł oraz oddech po to, aby poczuć równowagę, spokój oraz harmonię. Nie potrzebujesz wcześniejszego fizycznego przygotowania, aby rozpocząć przygodę z jogą. Pod okiem instruktora/nauczyciela zaczniesz swoją osobistą drogę do tego, aby przygotować ciało do tego rodzaju ćwiczeń.

Zajęcia prowadzone są metodą Vinyasa Krama oraz Ashtanga Vinyasa.

Praktyka jogi w Rybniku odbywa się w Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA pod okiem fachowców.

W Naszym centrum prowadzimy jogę dynamiczną, w której płynnie przechodzimy z pozycji do pozycji. Ten rodzaj jogi wzmacnia i uelastycznia ciało, a powtarzalność danych sekwencji powoduje, że oczyszcza umysł z natłoku myśli. Jeśli poszukujesz w Rybniku zajęć z jogi z charyzmatyczną instruktorką – dobrze trafiłeś.

Korzyści

Harmonia ciała i umysłu,

Elastyczne ciało,

Koncentracja.

Dla kogo?

Osób w różnym wieku,

Osób o różnym stopniu sprawności fizycznej,

Osób chcących regularnie i harmonijnie dbać o sprawność fizyczną.

Instruktorzy

Zuzanna Karetta

Z wykształcenia biolożka i absolutna miłośniczka przyrody, z zawodu fotografka, wybrała jogę jako drogę rozwoju i doskonalenia siebie. Bo joga pozwala łączyć w spójną całość sprawność ciała i spokój umysłu, dbanie o zdrowie i zachowanie równowagi między pracą, rodziną i odpoczynkiem.
Regularnie praktykuje jogę od 9 lat. Ukończyła kurs i uzyskała tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością hatha joga u profesora Janusza Szopy, a obecnie regularnie kształci się u znanych nauczycieli Patrycji Gawlińskiej (metoda vinyasa krama) oraz Krystiana Mesjasza (ashtanga vinyasa joga).
W jodze poszukuje ożywienia ciała i uspokojenia umysłu, a najważniejszy jest dla niej świadomy i swobodny ruch, oddech oraz szacunek dla indywidualnych możliwości. Dlatego na zajęciach zawsze po płynnych, mniej lub bardziej dynamicznych sekwencjach dążymy do wyciszenia, zrelaksowania co daje nam poczucie balansu, równowagi i świetnego samopoczucia również poza matą. 

Marta Brzezinka

Po raz pierwszy zetknęłam się z jogą w 2009 poprzez taniec.

Studiowałam fizykę medyczną w Krakowie, gdzie zgłębiałam między innymi fizjologię i anatomię człowieka. Wiedza o tym, jak funkcjonuje organizm ludzki pogłębiła moje zainteresowanie jogą. Praktyka Vinyasa jogi po 1,5 roku przeszła do bardziej zaawansowanej formy – power jogi w szkole: Ashtanga yoga Kraków pod okiem Michała Kątskiego.

Gdy zaszłam w ciążę, wróciłam do łagodniejszych odmian – jogi dla kobiet w ciąży, w studio licencjonowanej nauczycielki jogi metodą B. K. S. Iyengara – Katarzyny Pilorz. Do sprawności po kolejnej ciąży i do prowadzenia grup wróciłam poprzez Hatha Jogę.

Ukończyłam kurs doszkalający jogi u Katarzyny Pilorz, obecnie jestem na kursie nauczycielskim jogi Iyengara u tej samej “superwizorki “. 

Prowadziłam zajęcia Vinyasa Jogi w Domu Kultury w St. Croix,

Jogi Ogólnej w katowickiej szkole jogi Joga Życia oraz zajęcia relaksacji w IMI Strefa Aktywności.

Swoją wiedzę staram się sukcesywnie pogłębiać na warsztatach z Ewą Wardzałą, Aleksandrą Kubicą, Wojtkiem Kaczmarzykiem oraz na wyjazdach jogowych. 

W Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA będę prowadziła zajęcia jogi z użyciem pomocy, a także jogę antygrawitacyjną w chustach (Aerial Joga).