fbpx

MOVYTZA Events to ludzie, którzy swoim artystycznym okiem i kreatywnością organizują kompleksowo wydarzenia, takie jak gale, konferencje, kongresy i imprezy firmowe.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik
Znajdziesz nas
  • Brak produktów w koszyku.
Image Alt

Pilates CORE

Anna Kasprzak-Chowaniec promuje zajęcia Pilates CORE.

Pilates CORE

Przede wszystkim zajęcia prowadzone metodą Pilates Core skierowane są do osób powracających do treningów po przerwie lub prowadzących siedzący tryb życia. To zajęcia dla wszystkich tych, którzy chcą zapoznać się z tą metodą, utrzymać lub poprawić sprawność swojego ciała, zapobiegać kontuzjom i urazom. Uczestnicy zajęć uczą się jak ćwiczyć, aby nie popełniać podstawowych błędów i wyeliminować złe nawyki. Ćwiczenia stosowane podczas treningu są odpowiednio stopniowane, tak, aby wykorzystać indywidualne możliwości ćwiczącego, by nie pozwolić mu wyjść poza strefę komfortu. W rezultacie przekłada się to na świadomość ciała.

Pilates Core

… to odpowiedź na zmieniający się tryb życia. Nie wykonujemy już wielu czynności do których nasze ciała zostały ewolucyjnie przystosowane – nie biegamy, nie wspinamy się, nie skaczemy itp. Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej i nawet tę czynność wykonujemy niewłaściwie, podczas gdy ma to ogromny wpływ na nasze mięśnie i stawy, które stale narażone są na powstawanie trwałych wad postawy. Pilates Core jest odpowiedzią na te problemy, dlatego ta metoda polecana jest osobom, które skarżą się na bóle stawów i kręgosłupa, paniom wracającym do formy po ciąży, osobom z nadwagą ograniczającą możliwość bardziej intensywnych, dynamicznych ćwiczeń. Technika ta jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku czy stanu zaawansowania, pozwala dopasować intensywność treningu do indywidualnych potrzeb.

Przeczytaj na naszym blogu artykuł o korzyściach płynących z ćwiczeń Pilates!

Korzyści

Bezpieczny trening dla początkujących

Ćwiczenia w bezpiecznych, dopasowanych indywidualnie zakresach

Wzmocnione i rozciągnięte ciało

Dla kogo?

Dla osób powracających do treningów po przerwie

Dla osób prowadzących siedzący tryb życia

Dla osób z dolegliwościami uniemożliwiającymi intensywny trening

Instruktorzy

Anna Kasprzak-Chowaniec

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz Państwowego Zawodowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Posiada tytuł aktora teatru tańca i aktora scen muzycznych. Swoje umiejętności poszerzała w Royal Conservatoire Antwerp. Kwalifikacje instruktorskie w metodzie Pilates zdobyła w Body Balanced Pilates School.

Licencjonowany animator społeczno-kulturalny.

Współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku Białej, z NOSPR, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Capitol we Wrocławiu oraz Teatrem Nowym w Krakowie. Prowadzi warsztaty z zakresu tańca współczesnego oraz zajęcia Pilates. Tańczy w kilku niezależnych projektach oraz tworzy spektakle w Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA. Współpracowała z CST, z którym zagrała w kilku spektaklach w reż. Bogusława Słupczyńskiego oraz ze Stowarzyszeniem Grupą Rosynant, gdzie prowadziła warsztaty.

PAULINA DZIUROSZ

Absolwentka Dietetyki Klinicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie studentka piątego roku studiów magisterskich na kierunku Trener Osobisty z Dietetyką Sportową na AWF w Katowicach.

Jej największą pasją jest aktywność fizyczna, z której czerpie wiele radości i pozytywnej energii. W swoich działaniach chętnie łączy ruch z muzyką i rytmem.

Od dziecka związana z tańcem. W swojej pracy stawia na rozwój osobisty i drugiego człowieka. Największą radość sprawia jej uśmiech na twarzach innych ludzi, a w szczególności dzieci.