fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas
Image Alt

Pilates

Pilates

Myślą przewodnią klasycznego Pilatesu jest kompleksowe podejście do treningu ciała. Dyscyplina ta łączy w sobie elementy jogi, baletu z treningiem siłowym. Ćwiczenia wykonywane w ramach tej metody opierają się na odtwarzaniu prawidłowych wzorców ruchowych i ukierunkowane są na poprawę elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała. System ćwiczeń Pilatesa różni się od większości ćwiczeń gimnastycznych przede wszystkim tym, że skupia się na mięśniach drobnych i osłabionych, często przez nas zapomnianych lub nie uświadamianych. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach, co daje instruktorowi możliwość kontrolowania poprawności każdego wykonywanego ćwiczenia oraz dobierania indywidualnie stopnia trudności ćwiczeń dla każdego z uczestników. Co za tym idzie, Pilates to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osoby prowadzącej siedzący tryb życia jak i dla aktywnego sportowca. Metoda ta stanowi idealne uzupełnienie innych dyscyplin sportowych.

Korzyści

Zabezpieczony kregosłup

Równomierny trening całego ciała

Nabranie świadomości ciała

Dla kogo?

Osób w różnym wieku

Osób chcących wysmuklić sylwetkę

Osób sprawnych fizycznie, bez większych kontuzji

Instruktorzy

Anna Kasprzak-Chowaniec

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz Państwowego Zawodowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Posiada tytuł aktora teatru tańca i aktora scen muzycznych. Swoje umiejętności poszerzała w Royal Conservatoire Antwerp. Kwalifikacje instruktorskie w metodzie Pilates zdobyła w Body Balanced Pilates School.

Licencjonowany animator społeczno-kulturalny.

Współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku Białej, z NOSPR, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Capitol we Wrocławiu oraz Teatrem Nowym w Krakowie. Prowadzi warsztaty z zakresu tańca współczesnego oraz zajęcia Pilates. Tańczy w kilku niezależnych projektach oraz tworzy spektakle w Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA. Współpracowała z CST, z którym zagrała w kilku spektaklach w reż. Bogusława Słupczyńskiego oraz ze Stowarzyszeniem Grupą Rosynant, gdzie prowadziła warsztaty.