fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas
Image Alt

Pilates

Pilates

PILATES KLASYCZNY

Klasyczny Pilates to trening całego ciała, w skład którego wchodzą ćwiczenia inspirowane jogą, baletem i treningiem siłowym. Ćwiczenia opierają się na odtwarzaniu prawidłowych wzorców ruchowych i ukierunkowane są na  poprawę elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała. Charakterystyczny dla tej metody jest fakt, że nie skupia się tylko na mięśniach dużych i mocnych, ale wzmacnia też te małe i słabe usytuowane głęboko. To metoda treningowa, która jest idealnym uzupełnieniem dla wielu dyscyplin sportowych. Podczas ćwiczeń nie wykonujemy gwałtownych ruchów i podskoków. Zajęcia w niewielkich grupach pozwalają kontrolować poprawność każdego ćwiczenia oraz stopień trudności dla poszczególnego uczestnika, dlatego z zajęć skorzysta tak sportowiec jak i osoba prowadząca siedzący tryb życia.

CELEM jest odtworzenie prawidłowej pracy mięśni

FINAŁEM jest silny rdzeń nazywany w metodzie  centrum

STABILIZACJA osiągalna jest  dzięki: mięśniom brzucha, pleców, klatki piersiowej oraz mięśniom obręczy biodrowej.

Korzyści

Zabezpieczony kregosłup,

Równomierny trening całego ciała,

Nabranie świadomości ciała.

Dla kogo?

Osób w różnym wieku,

Osób chcących wysmuklić sylwetkę,

Osób sprawnych fizycznie, bez większych kontuzji.

Zajęcia

Instruktorzy

Anna Kasprzak-Chowaniec

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Jest również absolwentką Państwowego Zawodowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach oraz licencjonowanym animatorem społeczno-kulturalnym. Swoje umiejętności poszerzała w Royal Conservatoire Antwerp. Intruktorskie kwalifikacje w metodzie Pilates zdobyła w Body Balanced Pilates School.

Obroniła tytuł aktora teatru tańca i aktora scen muzycznych. Współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku Białej, z NOSPR, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Capitol we Wrocławiu oraz Teatrem Nowym w Krakowie. Prowadzi warsztaty z zakresu tańca współczesnego oraz zajęcia pilates. Tańczy w kilku niezależnych projektach oraz tworzy spaktakle w Movytza. Współpracowała z CST, z którym zagrała w kilku spektaklach w reż. Boguslawa Słupczyńskiego oraz ze Stowarzyszeniem Grupą Rosynant prowadząc warsztaty.

  • 28
  • 135 lbs
  • 7' 3``
  • no-founder