fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas
Image Alt

Relaks w hamakach

Relaks w hamakach

Zajęcia dedykowane są dla wszystkich,​ którzy potrzebują wyciszenia​, spokoju duszy,​ ciała i umysłu. Nie ma znaczenia ile masz lat i czy kiedykolwiek robiłeś coś dla siebie i swojego ciała.

Ból karku,​ ramion,​ pleców,​ i stawów to dziś powszechna dolegliwość. Powstaje ona na skutek przeciążeń i stresów. Jeśli łapiesz się na tym,​ że garbisz plecy lub zbyt często pochylasz głowę i obciążasz przy tym szyję,​ lub kiedy Twoja praca wymaga siedzenia przy biurku a postawa ciała jest nieprawidłowa to jesteś narażony na przykre,​ bólowe konsekwencje. Z różnych przyczyn nasze ciało jest więcej napięte niż rozluźnione a stresy tylko ten stan pogłębiają,​ napięte ciągle mięśnie z czasem się kurczą,​ skracają,​ co zaczyna powodować dolegliwości bólowe. Aby temu zapobiec nie wystarczą ćwiczenia wzmacniające i rozciągające,​ bardzo ważne jest również prawidłowe rozluźnianie. Wiele osób słyszącrozluźnij swoje ciało” nie wie o co tu tak naprawdę chodzi,​ nie wie jak ma to zrobić dlatego te zajęcia nauczą Cię jak pozbyć się niechcianego napięcia a zastąpić je wspaniałym rozluźnieniem. Po serii takich ćwiczeń,​ położysz się wygodnie w hamaku i zatopisz się w cudownych dźwiękach mis tybetańskich,​ które będą jak terapia nie tylko dla zmęczonych mięśni w Twoim ciele, ale również dla Twoich uszu i umysłu ponieważ uspokoi,​ wyciszy i zrelaksuje Twoją psychikę.

Korzyści

Wyjątkowo głęboki relaks,

Spokój ciała i umysłu,

Interesująca forma relaksacji w czasie wolnym.

Dla kogo?

Dla osób bez przeciwwskazań zdrowotnych.

Dla osób szukających wyciszenia i pomocy w zaśnięciu,

Chętnych doświadczenia czegoś nowego.

Zajęcia

Instruktorzy

Zuzanna Karetta

Z wykształcenia biolożka i absolutna miłośniczka przyrody, z zawodu fotografka, wybrała jogę jako drogę rozwoju i doskonalenia siebie. Bo joga pozwala łączyć w spójną całość sprawność ciała i spokój umysłu, dbanie o zdrowie i zachowanie równowagi między pracą, rodziną i odpoczynkiem.
Regularnie praktykuje jogę od 9 lat. Ukończyła kurs i uzyskała tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością hatha joga u profesora Janusza Szopy, a obecnie regularnie kształci się u znanych nauczycieli Patrycji Gawlińskiej (metoda vinyasa krama) oraz Krystiana Mesjasza (ashtanga vinyasa joga).
W jodze poszukuje ożywienia ciała i uspokojenia umysłu, a najważniejszy jest dla niej świadomy i swobodny ruch, oddech oraz szacunek dla indywidualnych możliwości. Dlatego na zajęciach zawsze po płynnych, mniej lub bardziej dynamicznych sekwencjach dążymy do wyciszenia, zrelaksowania co daje nam poczucie balansu, równowagi i świetnego samopoczucia również poza matą. 

  • 28
  • 135 lbs
  • 7' 3``
  • no-founder

Marta Brzezinka

Po raz pierwszy zetknęłam się z jogą w 2009 poprzez taniec.

Studiowałam fizykę medyczną w Krakowie, gdzie zgłębiałam między innymi fizjologię i anatomię człowieka. Wiedza o tym, jak funkcjonuje organizm ludzki pogłębiła moje zainteresowanie jogą. Praktyka Vinyasa jogi po 1,5 roku przeszła do bardziej zaawansowanej formy – power jogi w szkole: Ashtanga yoga Kraków pod okiem Michała Kątskiego.

Gdy zaszłam w ciążę, wróciłam do łagodniejszych odmian – jogi dla kobiet w ciąży, w studio licencjonowanej nauczycielki jogi metodą B. K. S. Iyengara – Katarzyny Pilorz. Do sprawności po kolejnej ciąży i do prowadzenia grup wróciłam poprzez Hatha Jogę.

Ukończyłam kurs doszkalający jogi u Katarzyny Pilorz, obecnie jestem na kursie nauczycielskim jogi Iyengara u tej samej “superwizorki “. 

Prowadziłam zajęcia Vinyasa Jogi w Domu Kultury w St. Croix,

Jogi Ogólnej w katowickiej szkole jogi Joga Życia oraz zajęcia relaksacji w IMI Strefa Aktywności.

Swoją wiedzę staram się sukcesywnie pogłębiać na warsztatach z Ewą Wardzałą, Aleksandrą Kubicą, Wojtkiem Kaczmarzykiem oraz na wyjazdach jogowych. 

W Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA będę prowadziła zajęcia jogi z użyciem pomocy, a także jogę antygrawitacyjną w chustach (Aerial Joga).

  • 28
  • 135 lbs
  • 7' 3``
  • no-founder