fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas
Image Alt

Taniec dla 3-4 latków

Taniec dla 3-4 latków

To zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od trzech do czterech lat.  Podczas zajęć tańczymy, szalejemy, skaczemy i wykonujemy choreografie w rytm muzyki. W trakcie zajęć dziecko poznaje możliwości swojego ciała i rozwija sprawność motoryczną. Dzięki temu czuje się bezpiecznie oraz zyskuje pewności siebie.  Dziecko poznaje świat przez doświadczanie ruchowe, dotykowe

Zajęcia są świetną okazją by dziecko spędziło radośnie czas, powoli uczyło się samodzielności i nawiązało pierwsze relacje z rówieśnikami.

Zajęcia opierają się na pracy nad techniką tańca współczesnego. Mają na celu poprawienie sprawności, koordynacji i pamięci ruchowej, wytrzymałości mięśniowej, kondycji oraz wzmocnienie ciała. Lekcja zaczyna się od całościowej intensywnej rozgrzewki, następnie stopniowo pojawiają się coraz bardziej złożone ćwiczenia techniczne i kombinacje ruchowe, choreografie tańca współczesnego. Zajęcia zawierają również elementy improwizacji ruchowej i kontakt improwizacji. Na koniec lekcji przewidziane są ćwiczenia rozciągające i uspokajające całe ciało.

Zajęcia prowadzą różni instruktorzy. Wśród nich są profesjonalni tancerze z Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz artyści pracujący w różnych teatrach zawodowych.

Zajęcia skierowane są do dorosłych i młodzieży, którzy chcą zapoznać się z tajnikami tej dziedziny ruchu lub chcą kontynuować pracę nad swoja techniką, stąd dwie grupy zaawansowania: początkująca i średniozaawansowana. Zajęcia te są ciekawą alternatywną dla innych dyscyplin sportowych, czy zajęć rekreacyjnych. Mają za zadanie urozmaicić ofertę kulturalno-sportową w mieście oraz promować taniec współczesny jako prozdrowotną formę ruchu i uniwersalną formę ekspresji.

Korzyści

Kontakt z rówieśnikami,

Nabieranie odwagi,

Kojarzenie tańca, ruchu, siebie i nauczyciela z radością.

Dla kogo?

Dla dzieci na pierwsze zajęcia bez opieki rodziców,

Dla chłopców i dziewczynek,

Dla dzieci, które wyrażają zainteresowanie tańcem i ruchem.

Zajęcia

Instruktorzy

Magdalena Makosz

Magdalena Makosz- zawodowy choreograf i pedagog. Swoje dyplomy uzyskała w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Od najmłodszych lat rozwijała się muzycznie i tanecznie. Wytańczyła dwie klasy „B” – w stylu standardowym oraz latynoamerykańskim. Brała udział w licznych turniejach tańca towarzyskiego odbywających się w Polsce i za granicą. Jest związana również z teatrem – uczestniczyła w ogólnopolskich festiwalach teatralnych, na których wraz z grupą do której należała zdobywała liczne nagrody. Ostatnio można ją było podziwiać w spektaklu „Szychta” w reż. Wojtka Chowańca prezentowanego podczas finału Inustriady 2018. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą tworząc choreografie i reżyserując spektakle. Atutem Magdy jest zatem niewątpliwie wszechstronność oraz energia, którą dzieli się z dzieciakami na zajęciach w Movytzy.

  • 28
  • 135 lbs
  • 7' 3``
  • no-founder