fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas
Image Alt

Taniec Kreatywny (5-9 lat)

Taniec Kreatywny (5-9 lat)

TANIEC KREATYWNY

Zajęcia z tańca są nieodłącznym elementem kształtowania świadomości ruchowo-cielesnej człowieka od jego najmłodszych lat. Taniec pełni ważną rolę w procesie wychowania, rozwijania pozytywnych cech charakteru, jak m.in.: wytrwałość, wrażliwość, odwaga, umiejętność skupienia, współpracy i szacunek do innych członków grupy, umiejętności wyrażania emocji, pracowitość, spostrzegawczość.

Aktywne uczestniczenie w lekcji zapewnia harmonijny rozwój fizyczny, poprawę kondycji, rozwija siłę, szybkość, wytrzymałość mięśniową, koordynację ruchową, wyrabia umiejętność świadomego porządkowania ruchów w rytm muzyki, elastyczność i płynność wykonywanych ruchów. Poprawia pamięć ruchową, pobudza dziecko do działania, aktywnego spędzania czasu, ogólnie wzmacnia i usprawnia ciało. Jednocześnie aktywność fizyczna w formie tańca pozwala wyciszyć się, zrelaksować i uspokoić.

Nasze zajęcia rozpoczynamy od krótkiej rozgrzewki całego ciała, następnie stopniowo uczymy się kroków i figur tanecznych, z których powstaje krótka choreografia. Jest ona oparta na technice tańca współczesnego.

Nauka tańca jest przeplatana grupowymi grami i zabawami ruchowymi. Do typowych aktywności grupowych włączana jest również taneczna improwizacja ruchowa i zabawne ćwiczenia teatralne oraz z partnerowania w tańcu. Dzieci będą miały szansę wykazać się wyobraźnią, kreatywnością i twórczym zapałem. Przeplatanie gier i tańca utrzymuje ich ciągłą uwagę i zainteresowanie.

Korzyści

Rozwijanie pomysłowości i odwagi dziecka,

Jest dużo miejsca na indywidualność,

Wzmocnienie poczucia rytmu i własnej wartości,

Dla kogo?

Dla dzieci kochających taniec, teatr i sztukę,

Zarówno dla dzieci nieśmiałych, wrażliwych oraz super odważnych, wygadanych

Dla dzieci poszukujących swojej pasji.

Zajęcia

Instruktorzy

Magdalena Makosz

Magdalena Makosz- zawodowy choreograf i pedagog. Swoje dyplomy uzyskała w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Od najmłodszych lat rozwijała się muzycznie i tanecznie. Wytańczyła dwie klasy „B” – w stylu standardowym oraz latynoamerykańskim. Brała udział w licznych turniejach tańca towarzyskiego odbywających się w Polsce i za granicą. Jest związana również z teatrem – uczestniczyła w ogólnopolskich festiwalach teatralnych, na których wraz z grupą do której należała zdobywała liczne nagrody. Ostatnio można ją było podziwiać w spektaklu „Szychta” w reż. Wojtka Chowańca prezentowanego podczas finału Inustriady 2018. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą tworząc choreografie i reżyserując spektakle. Atutem Magdy jest zatem niewątpliwie wszechstronność oraz energia, którą dzieli się z dzieciakami na zajęciach w Movytzy.

  • 28
  • 135 lbs
  • 7' 3``
  • no-founder