fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas
Image Alt

Teatr Tańca (5-7 lat)

Teatr Tańca (5-7 lat)

ZAPISY NA ZAJĘCIA OD WRZEŚNIA 2022:

Zajęcia z tańca są nieodłącznym elementem kształtowania świadomości ruchowo-cielesnej człowieka od jego najmłodszych lat. Taniec pełni ważną rolę w procesie wychowania, rozwijania pozytywnych cech charakteru, jak m.in.: wytrwałość, wrażliwość, odwaga, umiejętność skupienia, współpracy i szacunek do innych członków grupy, umiejętności wyrażania emocji, pracowitość, spostrzegawczość.

Aktywne uczestniczenie w naszych zajęciach zapewnia harmonijny rozwój fizyczny, poprawę kondycji, rozwija siłę, szybkość, wytrzymałość mięśniową, koordynację ruchową, wyrabia umiejętność świadomego porządkowania ruchów w rytm muzyki, elastyczność i płynność wykonywanych ruchów. Poprawia pamięć ruchową, pobudza dziecko do działania, aktywnego spędzania czasu, ogólnie wzmacnia i usprawnia ciało. Aktywność fizyczna w formie tańca pozwala również wyciszyć się, zrelaksować i uspokoić.

Każde zajęcia rozpoczynają się krótką rozgrzewką całego ciała, następnie dzieci stopniowo uczą się kroków i figur tanecznych, z których powstaje krótka choreografia oparta na technice tańca współczesnego.

Nauka tańca przeplatana jest grupowymi grami i zabawami ruchowymi. Do typowych aktywności grupowych włączana jest również taneczna improwizacja ruchowa i zabawne ćwiczenia teatralne oraz z partnerowania w tańcu. Dzięki nim dzieci będą miały szansę wykazać się wyobraźnią, kreatywnością i twórczym zapałem. Przeplatanie gier i tańca utrzymuje ich ciągłą uwagę i zainteresowanie.

UWAGA! Celem grupy bedzie stworzenie spektaklu teatru tańca i zaprezentowanie go szerszej publiczności, dlatego zajęcia tej grupy odbywają się 2x w tygodniu z dużym naciskiem na regularność chodzenia, aby uzyskać zadowalający cel.

Korzyści

Rozwijanie pomysłowości i odwagi dziecka

Dużo miejsca na indywidualność

Wzmocnienie poczucia rytmu i własnej wartości

Dla kogo?

Dla dzieci kochających taniec, teatr i sztukę

Zarówno dla dzieci nieśmiałych, wrażliwych oraz super odważnych, wygadanych

Dla dzieci poszukujących swojej pasji

Instruktorzy

Magdalena Kwarciak

Magdalena Kwarciak-Guzowska to instruktor rekreacji ruchowej o specjalności taniec, a także dyplomowany dietetyk i psycholog. Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 8 lat, tańcząc taniec współczesny i ludowy. Wraz z Teatrem Wyobraźni i Gliwickim Teatrem Tańca zdobyła liczne nagrody na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, a także współtworzyła spektakle taneczne. Ukończyła pierwszy stopień Państwowej Szkoły Muzycznej na fortepianie oraz klasę wokalną w Studium Muzyki Rozrywkowej.