fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas
Strona główna archiwum-wydarzenia I Międzynarodowe Warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch

I Międzynarodowe Warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch

W dniach 17-24 sierpień 2019 w Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach (Rybnik ul. 1 Maja 91B) odbędą się I Międzynarodowe Warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch.

Warsztaty to spotkanie z prestiżowymi nauczycielami, choreografami i dyrektorami dla tancerzy/aktorów/akrobatów z wieloletnim doświadczeniem. Naszym celem jest stworzenie warunków oraz nowej przestrzeni do rozwoju sztuk teatralnych i tanecznych w Polsce oraz na arenie międzynarodowej. Twórcza wymiana pomiędzy prowadzącymi, a uczestnikami warsztatów ma za zadanie rozszerzyć zakres umiejętności i wiedzy, podnosząc tym samym poziom jakości świadczonych usług artystycznych w Polsce, jak i na świecie.

Warsztaty trwają 8 dni. 6 dni z Marjon van Grunsven oraz jej asystentami, a pozostałe 2 dni to przygotowanie pokazu warsztatowego na rynku w Rybniku. (spójrz harmonogram).

TRENERZY/CHOREOGRAFOWIE/REŻYSERZY: Marjon van Grunsven(NL), Oona De Cleyn (BE).

Część pierwsza z holenderską reżyserką oraz choreograf Marjon van Grunsven, artystyczną dyrektorką w latach 2007-2016 prestiżowego cyrku Cirque du Solei oraz Memento Dance Company w latach 1996-2019 oraz jej asystentką Oona De Cleyn. Ten etap to 6 pełnych dni warsztatów trenerskich, konsultacji oraz wspólnego tworzenia. Uczestnicy będą pracować nad swoimi kreacjami tworząc solo, duety oraz trio, poznając przy tym narzędzia choreograficzne przydatne do późniejszej indywidualnej pracy.

Pierwsza edycja warsztatów, która odbędzie się 17-24 sierpnia 2019 roku będzie zakończona finałem w postaci spektaklu na rybnickim rynku. Przedstawiony będzie materiał ruchowy wykreowany podczas warsztatów przez uczestników w formie pracy ‘work in progress’, dzieła w procesie.

Organizatorem I Międzynarodowych Warsztatów w Rybniku: Taniec i Ruch jest Dom Kultury Chwałowice. Współorganizatorem i partnerem są Movytza, Centrum Sztuki i Rekreacji oraz Teatr Ziemi Rybnickiej. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Rybnik.

Wszyscy uczestnicy warsztatów wymienieni są na stronie: http://www.dkchwalowice.pl/?news=11291.

HARMONOGRAM I MIĘDZYNARODOWYCH WARSZTATÓW W RYBNIKU
http://www.dkchwalowice.pl/files/harmonogram-imidzynarodowewarsztatywrybniku.doc.

W razie pytań prosimy o kontakt:
Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach
ul. 1 Maja 91B, 44-206 Rybnik
tel. 32 4216222

Główne informacje na stronach organizatorów:
http://www.dkchwalowice.pl/?news=11291

I International Workshops in Rybnik: Dance and Movement

#dance #dancetheater #acro #cirquedesoleil #rybnik #movytza #movement #taniec #slask #silesia #domkultury #cultural #center #katowice #gliwice #krakow #warszawa #warsaw #marjonvangrunsven #oonadecleyn #warsztaty #workshop #international

Data

Sie 16 - 24 2019
Zakończone!

Czas

10:00 pm - 7:00 am

Lokalizacja

Movytza, Centrum Sztuki i Rekreacji
Movytza, Centrum Sztuki i Rekreacji Rybnik Poland 44-217
Kod QR
DODAJ KOMENTARZ