fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas
Strona główna archiwum-wydarzenia Mama też Kobieta – czyli dzień kobiet

Mama też Kobieta – czyli dzień kobiet

Ten dzień jest dla was! Czy jesteś młodą mamą, czy mamą z kilku(nasto)letnim stażem, czy może dopiero spodziewasz się dziecka to i tak znajdziesz coś dla siebie w dniu pod hasłem “Mama też Kobieta”! Przygotowaliśmy dla was różnorodne warsztaty oraz zajęcia, podczas których będziecie mogli zaczerpnąć trochę wiedzy oraz skonsultować się z naszymi specjalistami. W trakcie zajęć będzie przygotowana dla Was kawa oraz przepyszne ciasto.

Plan dnia:
10:00-10:45 – Dźwięki-Brzdęki, zajęcia umuzykalniające dla mam z dziećmi (0-4 lat)
11:00-11:45 – Chustonoszenie – jak ułatwić mamie życie?
11:45-12:30 – Przerwa na kawę i ciacho!
12:30-13:15 – Pułapki młodej Matki, spotkanie z położną i doulą
13:15-14:00 – Spotkanie z dietetykiem – śniadania robione w pośpiechu, też mogą być zdrowe
14:15-15:15 – Pilates & Dno Miednicy, zajęcia ruchowe dla kobiet

Po warsztatach możliwość konsultacji ze specjalistami!
Cena: 25 zł*

*jednorazowa opłata za caly dzień.

Dźwięki-Brzdęki
To zajęcia, na które zapraszamy dzieci od 0 do 4 roku życia wraz z rodzicami. Ich celem jest zacieśnianie więzi z rodzicem/opiekunem, uwrażliwienie na dźwięki i rytmy, a przede wszystkim dobra zabawa. Chcemy zaprezentować przykładowe gry, wierszyki i melodie, które doskonale wpływają na rozwój małych dzieci. Zapewniają nie tylko „dobrą zabawę” ale i wpływają na szybszą naukę mowy. Będziemy używać języka pociech, zapomnimy o słowach, a skupimy się na muzyce i ruchu. Podczas zajęć opieramy się głównie na metodzie umuzykalniania wg E.E. Gordona.
Prowadząca: Agata Kontny

Chustonoszenie
Dzięki chustom i nosidłom tworzymy więź z dzieckiem. Chusty i nosidła pozwalają nam też pozostać aktywnymi kobietami. Dzięki nim wyjście na spotkanie ze znajomymi, na wycieczkę ze starszym dzieckiem czy na kawę z przyjaciółką nie jest problemem. Porozmawiamy o tym jak dobierać wiązania do codziennych sytuacji oraz o tym, jak chusty i nosidła mogą wam pomóc w ogarnianiu rzeczywistości.
Prowadząca: Basia Salamon-Szympruch

Pułapki młodej Matki
Życie młodej mamy nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Dziecko, częsty płacz, karmienie, „dobre rady” rodziny i znajomych a często i obcych przechodniów na każdym kroku! Jedna wielka PUŁAPKA. Podczas spotkania będziemy rozmawiać o tym, jak odnaleźć się w pierwszych tygodniach po porodzie, o dobrym starcie w laktację, jak radzić sobie z „dobrymi radami” otoczenia oraz o tym jak wyjść z domu bez dziecka karmiąc go piersią i zrobić to bez szkody dla laktacji.
Prowadząca: Tulio DOULA Iwona Pinocy

Spotkanie z dietetykiem
Śniadanie uważane jest za najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Po nocnym odpoczynku, czyli czasie regeneracji, ale i głodzenia organizmu, śniadanie dostarcza nowej dawki energii i składników odżywczych. Dlatego każda mama powinna szczególnie zadbać o ten wartościowy posiłek. Śniadanie zapewni nam wydolność psychofizyczną organizmu przez najważniejszą, pierwszą część dnia, która jest wielkim wyzwaniem w okresie macierzyństwa. Na spotkaniu porozmawiamy o tym, jak powinno wyglądać idealne śniadanie “matki też kobiety” i jak je przygotować!
Prowadząca: Agata Blazel

Pilates & Dno Miednicy
Terapeutyczny trening mięśni dna miednicy, to zajęcia na których będziesz miała okazję bliżej poznać swoje ciało, nauczysz się jak lokalizować mięśnie dna miednicy i jak świadomie z nimi pracować. Wiele czynników jak nasz styl życia, wiek, poród, zmiany hormonalne, mają ogromny wpływ na funkcjonowanie mięśni w tym obszarze. Pojawiające się bóle kręgosłupa, dysbalans mięśniowy, nietrzymanie moczu, spowodowane są właśnie ich osłabieniem – obecnie już #Cotrzecia z nas cierpi na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Na spotkaniu porozmawiamy m.in. jak sobie radzić z tymi problemami, gdzie szukać pomocy i jaką profilaktykę stosować.
Prowadząca: Joanna Rupnik

UWAGA!
REZERWACJE: Prosimy o e-mail bądź wiadomość przez messengera z imieniem, nazwiskiem oraz zajęciami/warsztatami, którymi jesteście zainteresowane. Osoby z list rezerwacji mają pierwszeństwo do uczestnictwa w zajęciach. Płatność jest na miejscu!

kiedy: kiedy: 08/03/19,piątek, godz. 10:00 -15:15
gdzie: Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA,
ul. Kard. B. Kominka 43b
koszt: 25 zł os.

Kontakt
+48 692 769 545
+48 607 923 066

kontakt@movytza.pl

ADRES
ul. kard. B. Kominka 43b,
44-217 Rybnik, dzielnica Nowiny

Zapraszamy serdecznie

Data

Mar 08 2019
Zakończone!

Czas

9:00 am - 2:15 pm

Lokalizacja

Movytza, Centrum Sztuki i Rekreacji
Movytza, Centrum Sztuki i Rekreacji Rybnik Poland 44-217
Kod QR
DODAJ KOMENTARZ