fbpx

MOVYTZA Events to ludzie, którzy swoim artystycznym okiem i kreatywnością organizują kompleksowo wydarzenia, takie jak gale, konferencje, kongresy i imprezy firmowe.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik
Znajdziesz nas
  • Brak produktów w koszyku.
Strona główna archiwum-wydarzenia Oddech pełną piersią. Warsztaty Metodą Feldenkraisa.

Oddech pełną piersią. Warsztaty Metodą Feldenkraisa.

Zapraszam serdecznie na warsztaty Metody Feldenkraisa w Rybniku dedykowane świadomemu oddechowi.

——————

Zapraszam serdecznie zarówno osoby zainteresowane Metodą Feldenkraisa jak i tych, którzy chcą skorzystać z dobroczynnych właściwości świadomego oddychania.
Zapraszam:
— wszystkie osoby, które chciałyby wyciszyć swoją codzienną gonitwę myśli w dzięki praktyce świadomego ruchu i oddechu;
— nauczycielki i nauczycieli wychowania fizycznego;
— osoby prowadzące zajęcia jogi, fitness, pilates jak również osoby, które chciałyby poznać inną formę ruchu niż te wspomniane aktywności;
— osoby, które wykorzystują głos w swojej pracy zawodowej (przedsiębiorców, nauczycieli, lekarzy, terapeutów, aktorów, etc.);
— osoby śpiewające (profesjonalnie lub amatorsko, zarówno tradycyjnie, jak i klasycznie czy rozrywkowo);
— osoby występujące publicznie.
Zapraszam również bardzo serdecznie rehabilitantów, fizjoterapeutów, osteopatów oraz wszystkie osoby pracujące z pacjentami. Z pomocą Metody Feldenkraisa można uczyć pacjentów eksploracji ruchowych o działaniu edukacyjnym, reedukacyjnym i potencjalnie terapeutycznym.

PODCZAS TYCH WARSZTATÓW
Podczas tych warsztatów przyjrzymy się, poczujemy i usłyszymy, czym jest świadomy oddech — jego odcienie, warianty i możliwości, poświęcimy sporo uwagi klatce piersiowej i miednicy.
Będziemy eksplorować zależności pomiędzy miednicą, oddechem i klatką piersiową.
Wykorzystamy naszą wyobraźnię, dłonie, stopy, miednicę, łopatki i inne części ciała tak, aby stymulować oddech w różnych miejscach, które rzadko wykorzystujemy.
W poszukiwaniu swobody oddechu będziemy również pracować z metaforą, żywym obrazem i informacją zwrotną płynącą z przestrzeni.

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI
— pełniejszy oddech
— obniżone napięcie mięśniowe
— większa świadomość dystrybucji oddechu
— autostymulacja nerwu błędnego (relaksacja)
— lepsze zarządzanie tremą i radzenie sobie ze stresem
Zapraszam Cię serdecznie do wspólnej eksploracji, z poszanowaniem indywidualnego tempa i wrażliwości.

FORMA
— ruchy wykonujemy powoli w uważności, dzięki zwolnieniu stajemy się bardziej wrażliwi na subtelne informacje płynące z ciała
— zmniejszamy zakres ruchu, nie wędrujemy do końca zakresu ruchu, tak aby nie generować niepotrzebnych napięć
— odpoczywamy tak często, jak tego potrzebujemy
Każdy wykonuje sekwencje ruchowe w uważności na siebie, na to co czuje. Poszukujemy ruchu najbardziej optymalnego dla danej sytuacji, pozycji.
Kobiety w ciąży mogą praktykować z zachowaniem własnej strefy komfortu oraz bez wykonywania sekwencji ruchowych na brzuchu oraz na prawym boku.
Jeśli masz wątpliwości czy taka forma ruchu jest dla Ciebie skontaktuj się proszę wcześniej.
Zapraszam serdecznie do wspólnej eksploracji, z poszanowaniem indywidualnego tempa i wrażliwości.

OGÓLNE KORZYŚCI, JAKIE DAJE METODA FELDENKRAISA
Praktykując Metodę Feldenkraisa:
— poznasz swoje aktualne nawyki ruchowe, które mogą prowadzić do bólów mięśni i stawów; stopniowo wypracujesz nowe, które zwiększą komfort czynności, które wykonujesz
— poprawisz postawę, koordynację ruchową i samopoczucie
— zwiększysz repertuar możliwości ruchowych swojego ciała
— zmniejszysz chroniczny ból i zmęczenie
— nauczysz poruszać się z większą łatwością i elegancją
— zrelaksujesz się

KIEDY
26 września, sobota
15:00–19:00

GDZIE
Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA
ul. kard. Bolesława Kominka 43B
44-217, Rybnik

JAK DOJECHAĆ I GDZIE PARKOWAĆ:
Najlepiej skorzystać z nawigacji Google. Na miejscu należy wjechać na teren MOVYTZY (43b znajduje się ZA świeżo wyremontowanym budynkiem z elementami cegły na rogu) Parking znajduje się przed samym Centrum.

INWESTYCJA
170 zł/os: 2 osoby i więcej (zgłoszenie i płatność do 21.09, pon)
180 zł/os: standard (zgłoszenie i płatność do 21.09, pon)
220 zł/os: standard (zgłoszenie i płatność od 22.09, wt)

Płatności należy dokonać do 3 dni od dnia zgłoszenia z wyj. zgłoszeń w dniach 20-21.09. Wtedy aby skorzystać z niższego progu cenowego należy dokonać płatności najpóźniej 21.09. Po tym terminie wszystkie osoby obowiązuje kwota 220 zł.

Wpłata 100% kwoty w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia jest potwierdzeniem miejsca na warsztatach pod warunkiem wolnych miejsc (decyduje kolejność wpłat).
************************************
W razie rezygnacji do 30 dni przed zajęciami zwracamy całą wpłaconą kwotę, do 14 dni przed – 50%, po tym terminie wpłaty nie zwracamy.

W przypadku lockdownu warsztaty zostaną przeniesione online.

ZGŁOSZENIA
Można się zgłosić wysyłając wiadomość poprzez stronę Metoda Feldenkraisa – Krzyś Baszton lub mailowo feldenkrais.wroclaw@gmail.com
Wpłata jest potwierdzeniem zgłoszenia i gwarancją miejsca na warsztatach.
Szczegółowe informacje na temat warsztatów u prowadzącego.
W razie jakichkolwiek pytań wyślij wiadomość poprzez stronę https://www.facebook.com/Feldenkraisandvoice/ lub mailowo feldenkrais.wroclaw@gmail.com

DANE DO PRZELEWU
Krzysztof Baszton
91 1160 2202 0000 0004 5942 9190
w tytule: feldenkrais-rybnik, 26.09
(koniecznie proszę podać miasto i datę)

Możliwa płatność przez Blik.
Numer telefonu podam osobom zainteresowanym.
UWAGA: przed dokonaniem płatności proszę się upewnić czy są wolne miejsca.

ZABIERZ ZE SOBĄ
— luźny strój (długi rękaw), nie krępujący ruchów
— ciepłe skarpety, jeśli jesteś ciepłolubny/a
— duży ręcznik (koniecznie)
— swoją matę i koc tak, żeby leżało Ci się wygodnie (ruchy będziemy wykonywać w pozycjach na plecach, na boku, na brzuchu). W trakcie może Ci zrobić się chłodno, nie zapomnij o kocu.
— coś do jedzenia i picia na krótkie przerwy między lekcjami

TWÓRCA METODY
Moshe Feldenkrais (1904 – 1984), inżynier i dr fizyki. Jeden z pierwszych Europejczyków posiadających czarny pas w judo, którego uczył się od samego Jigoro Kano. W czasie swoich studiów na paryskiej Sorbonie był jednym z asystentów Marii Skłodowskiej-Curie.
W Metodzie Feldenkraisa łączy wiedzę z dziedziny neurologii, anatomii, biomechaniki oraz psychologii z doświadczeniami ze wschodnich sztuk walki i obserwacji naturalnego ruchu niemowląt.
W swojej praktyce dowodził plastyczności ludzkiego mózgu kilkanaście lat przed badaniami naukowymi potwierdzającymi teorię plastyczności.

PROWADZĄCY
Krzysztof Baszton – Metodę Feldenkraisa praktykuje od 10 lat. Aktualnie uczestniczy w certyfikowanym, 4-letnim treningu nauczycielskim we Francji (2016-2020). Jest członkiem Francuskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Posiada autoryzację do prowadzenia lekcji świadomości poprzez ruch Metodą Feldenkraisa.

O MNIE
Pasjonuje mnie odkrywanie możliwości człowieka z wykorzystaniem świadomości siebie i swojego głosu.
Z zamiłowania jestem śpiewakiem – to właśnie dzięki Metodzie Feldenkraisa odkryłem w sobie potencjał, jakim jest mój własny głos. Śpiewanie zmieniło moją wrażliwość i mnie jako człowieka, na wielu płaszczyznach. Polecam z serca każdemu, szczególnie tym, którzy myślą, że nie potrafią śpiewać.
Jestem absolwentem szkoły wokalnej Olgi Szwajgier. Oprócz Olgi moi nauczyciele to między innymi: Emma Bonnici, Anna Zubrzycki, Kristin Linklater, Marcel Peres, Jorge Parente, Aram i Virginia Kerovpyan, Jurij Pastuszenko, Shai Dayan, Natalia Polovynka, Wiktoria Michno, Olga Jemialjanczyk, Branko Tadic, Amit Carmeli, Ditte Berkeley, Elina Toneva, Jean-Étienne Langianni, Richard Corbeil.
Przez 1,5 roku byłem członkiem chóru (bas/baryton). Śpiewu tradycyjnego uczyłem się również w bezpośrednim przekazie od wiejskich śpiewaczek.

OPINIE UCZESTNICZEK I UCZESTNIKÓW
Byłam wczoraj na cudownych warsztatach prowadzonych przez Krzysztofa i polecam je z całego serca. Doświadczyłam bowiem niezwykłej uważności na oddech, na swoje ciało, jego ruch i potrzeby. Już dziś wiem, że wrócę do Metody Feldenkraisa ponownie, bo jest w niej jakaś magia… skoro po pierwszej lekcji poczułam, jak moje ciało się zmienia, plecy prostują, a klatka piersiowa otwiera, to w dalszej perspektywie może być jeszcze lepiej 🙂
— Joanna

Mam wrażenie że moja klatka piersiowa jest jakby większa, więcej powietrza mieści i jak robię wdech to czuję takie chłodne powietrze przez środek i potem ono się ociepla i dociera w żebra w te miejsca które ćwiczyliśmy.
A ze śpiewem to czułam sama w sobie że mogę więcej i dużo łatwiej mi wejść w wyższe dźwięki, i czuję że głos bardzo czysto mi wchodzi w dźwięki i jednocześnie bardzo lekko to się dzieje, chyba nawet lżej niż po normalnej konkretnej rozgrzewce.
Ale też takie poczucie, że mogę więcej. To chyba autosugestia trochę bo jak teraz siedzę to zwracam uwagę na oddech i wydaje mi się że tak oddycham cała klatką piersiowa i się o wiele lepiej czuję, ten oddech jest pełniejszy.
— Natalia

Fantastyczne odżywienie i przestrzeń dla ciała – w moim odczuciu – szczególnie cenne dla układu nerwowego.. Po zajęciach w jeszcze lepszym kontakcie z ciałem, w ciele dużo radości i wdzięczności. Dziękuję i na pewno do zobaczenia.
— Sandra

Pozostałe opinie są dostępne na stronie https://www.facebook.com/pg/Feldenkraisandvoice/reviews/

DODATKOWE INFORMACJE
1. Warsztaty nie mają formy terapeutycznej.
2. Udział w warsztatach nie upoważnia do prowadzenia zajęć grupowych, zwanych również “ćwiczeniami”, lekcjami ruchowymi lub lekcjami świadomości poprzez ruch ani sesji indywidualnych Metodą Feldenkraisa. W tym celu należy ukończyć 4 letni profesjonalny trening Metody Feldenkraisa akredytowany przez EuroTAB.

Data

Wrz 26 2020
Zakończone!

Czas

1:00 pm - 5:00 pm

Lokalizacja

Movytza, Centrum Sztuki i Rekreacji
Movytza, Centrum Sztuki i Rekreacji Rybnik Poland 44-217
Kod QR