fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas
Strona główna archiwum-wydarzenia Sploty – spektakl dla najmłodszych

Sploty – spektakl dla najmłodszych

“SPLOTY” to dotyk, wzrok, słuch i zapach – spektakl dla najmłodszych widzów!

PREMIERA 30 czerwca 2018 r. w godz. 15.00 i 17.30 w ramach Festiwalu “RAJ NAJNAJ – Letnia Akademia Malucha”. Bilet wstępu to jedyne 10 zł/os. Zakup na www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie DK Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Spektakl trwa 40 min. i jest adresowany dla dzieci w wieku do 5 lat. Dzieci z opiekunami, max. 40 osób, są usadowieni bezpośrednio na scenie w bezpośrednim sąsiedztwie z aktorami.

W spektaklu „SPLOTY” będziemy splatać …… zmysły. Stworzymy przestrzeń integrującą zmysł dotyku, wzroku, słuchu i zapachu. Przywołując myśl Teatru Małego Widza zaczerpniętego z Sensorycznego Labiryntu Muzycznego stworzymy: “bezpieczne i przytulne wnętrze, pełne różnorodnych faktur, kolorów, efektów wizualnych, muzycznych i dotykowych (…) W magiczny świat wprowadzać będą przewodnicy, którzy poprzez ruch i animacje przeniosą odbiorców w zupełnie inny wymiar – wymiar cudownego spokoju i relaksu, tam, gdzie zatrzymuje się czas”. Projekt artystyczny skierowany będzie dla najmłodszych widzów od 1 do 5 lat oraz ich opiekunów. Projekt wpisuje się w nurt teatru dla najnajmłodszych, który zainicjowany został w Polsce w 2006 roku, za sprawą Zbigniewa Rudzińskiego z poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka i od tej pory z sukcesem rozgościł się w repertuarach prawie wszystkich teatrów w Polsce. Reżyseria: Katarzyna Chwałek-Bednarczyk i Karina Abrahamczyk-Zator. Scenografia: Magdalena Sierpińska. Muzyka: Jarosław Hanik. Reżyseria światła: Marcin Ploch. Choreografia i obsada: Wojciech Chowaniec i Anna Kasprzak-Chowaniec (www.movytza.pl). Projekt zrealizowano przy współpracy z Urzędem Miasta Rybnika.

Współorganizacja: Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA www.movytza.pl i Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Edukacyjnych “Kulturalny Domek” www.facebook.com/kulturalnydomek.

Data

Cze 30 2018
Zakończone!

Czas

1:00 pm - 4:30 pm

Lokalizacja

Dom Kultury Chwałowice
Dom Kultury Chwałowice Rybnik Poland 44-206
Kod QR
DODAJ KOMENTARZ