fbpx

MOVYTZA Events to ludzie, którzy swoim artystycznym okiem i kreatywnością organizują kompleksowo wydarzenia, takie jak gale, konferencje, kongresy i imprezy firmowe.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik
Znajdziesz nas
  • Brak produktów w koszyku.
Strona główna archiwum-wydarzenia Dorośli Taniec Warsztaty Warsztaty z Tańca Współczesnego z Karolem Miękiną! 21/08

Warsztaty z Tańca Współczesnego z Karolem Miękiną! 21/08

WARSZTATY Z TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO Z KAROLEM MIĘKINĄ
Warsztaty opierają się na pracy nad techniką tańca współczesnego. Mają na celu poprawienie sprawności, koordynacji i pamięci ruchowej, wytrzymałości mięśniowej, kondycji oraz wzmocnienie ciała. Lekcja zaczyna się od całościowej intensywnej rozgrzewki, następnie stopniowo pojawiają się coraz bardziej złożone ćwiczenia taneczne i kombinacje ruchowe, choreografie tańca współczesnego. Zajęcia zawierają również elementy improwizacji ruchowej i kontakt improwizacji. Na koniec lekcji przewidziane są ćwiczenia rozciągające i uspokajające całe ciało.

Warsztaty poprowadzi KAROL MIĘKINA.

KAROL MIĘKNA – BIOGRAM
Aktor, tancerz, choreograf oraz pedagog tańca. Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Wystąpił w spektaklach dyplomowych: Hamlet w reżyserii Jana Peszka i Cezarego
Tomaszewskiego, w tytułowej roli oraz Wszystko wymyka się… w choreografii Joe Altera.

Były tancerz Polskiego Teatru Tańca – baletu poznańskiego oraz Bałtyckiego Teatru Tańca – Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Obecnie współpracuje z Teatrem Nowym Proxima w Krakowie. Gra w spektaklach Piotra Siekluckiego – Akademia Pana Kleksa, jak Alojzy, Wiedźmin. Turbolechita, jako Dilbert, Król Maciuś Pierwszy, w tytułowej roli. W Teatrze Bagatela w Krakowie występuje w spektaklu Pitawal (reż. Anna Rokita). W 2020 roku wystąpił w filmie Chłopi w reżyserii Doroty Kobieli.

Jako aktor i tancerz współpracował z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Nowym, Teatrem Groteska, Teatrem Bagatela, Teatrem Hothaus w Krakowie, Operą Krakowską, Krakowskim Teatrem Tańca, Krakowskim Centrum Choreograficznym oraz z Teatrem Tańca Caro w Siedlcach.
Grał i tańczył w spektaklach tworzonych przez takich artystów jak: Ohad Naharin, Ewa Wycichowska, Jacek Łumiński, Jo Strømgren, Jan Peszek, Caroline Finn, Adolf Weltschek, Joseph Alter, Izadora Weiss, Cezary Tomaszewski, Janusz Skubaczkowski, Eryk Makohon, Maciej Kuźmiński, Antony McDonald, Ole Martin Meland, Barbara Bujakowska, Kaya Kołodziejczyk, Piotr Sieklucki, Wojciech Terechowicz, Aleksander Kopański, Wojciech Kościelniak, Michał Kotański, Paulina Wycichowska, Anna Rokita, Piotr Skalski oraz Włodzimierz Nurkowski.

Występował na wielu festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Rosji, Brazylii, Norwegii, Serbii, Czechach i na Białorusi.
W karierze choreograficznej wyróżnić można jego dwa autorskie spektakle: „public space” oraz „Homo religiosus”. Tworzył ruch sceniczny do przedstawień dramatycznych w Teatrze Nowym w Krakowie, Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze oraz w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie.

Od 2015 roku uczy tańca współczesnego w XXX Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, w klasie o profilu taneczno-teatralnym.

W 2014 roku został laureatem Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

⏰KIEDY: 21/08/21, godz. 10:00 – 13:00
📍GDZIE: Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA,
ul. Kard. B. Kominka 43a
💲KOSZT: 100 zł/os.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, przyjmujemy rezerwacje wraz z płatnością danej kwoty na numer konta:
88 1240 4357 1111 0010 9511 4737
W tytule przelewu prosimy wpisać: „[imię,nazwisko], WARSZTATY Z KAROLEM MIĘKINA [numer telefonu]”
Kontakt
+48 692 769 545
+48 607 923 066
kontakt@movytza.pl

Data

Sie 21 2021
Zakończone!

Czas

10:00 am - 1:00 pm

Lokalizacja

Movytza, Centrum Sztuki i Rekreacji
Movytza, Centrum Sztuki i Rekreacji Rybnik Poland 44-217
Kod QR
DODAJ KOMENTARZ