fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas

Formularz dla uczestników “Opowieści…”

OGŁASZAMY NABÓR DO PROJEKTU TEATRALNEGO:

Stowarzyszenie 17-tka, Fundacja Byle do Wiosny oraz Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA (Wojciech Chowaniec zapraszają serdecznie wszystkich do podzielenia się swoją historią/odczuciami z okresu pandemii koronawirusa.

Zapraszamy zarówno dzieci, młodzież, dorosłych jak i seniorów do tego, aby stworzyć spektakl teatralny oparty na prawdziwych historiach, przedstawionych słowem, ruchem oraz cieniem. Zależy nam na przedstawieniu tego przedziwnego czasu w artystyczny sposób, sięgając do naszej wrażliwości oraz wyobraźni.

Chcemy odczarować ten czas, poszukując w ludziach poczucia humoru, pozytywnych relacji oraz osobistych opowieści z okresu covida. Zachowując wszelkie zasady ostrożności oraz stosując się do zaleceń ministerialnych marzymy o tym, aby stworzyć kulturalną przestrzeń do tego, by przedstawić scenariusz stworzony przez uczestników projektu.

CZYTAJ DALEJ!
Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca na któryś z poniższych podpunktów – mamy dobrą wiadomość! Jest to projekt dla Ciebie!

Jeśli jesteś nastolatkiem/dorosłym/seniorem i:
– Masz do przekazania historię lub opowieść, którą chciałbyś/chciałabyś się podzielić,
– Masz zacięcie teatralne i chciałbyś/chciałabyś wystąpić na scenie,
– Masz dość czasu, aby stworzyć coś twórczego z innymi ludźmi
– Masz zdolności artystyczne w kierunku aktorstwa, tańca lub śpiewu,
– Chcesz zadbać o swój rozwój osobisty,
– Myślałeś/aś o tym, by rozpocząć swoją przygodę z teatrem,
– Chcesz poznać nowych ludzi i zawrzeć nowe znajomości,
– Masz swoją wizję świata, którą chcesz się podzielić…
– Masz marzenie, by wystąpić na scenie…

Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które:
– Ma zdolności artystyczne w kierunku aktorstwa, tańca lub śpiewu,
– Ma niespożytkowaną ilość energii, którą trzeba ukierunkować,
– Potrzebuje wyrażać siebie w sposób kreatywny,
– Potrzebuje nabyć umiejętności społecznych poprzez tworzenie zespołu teatralnego,
– Lubi dużo mówić 😉

PIERWSZY ETAP NABORU:
1. Nagraj krótki filmik prezentujący Twoją osobę, kim jesteś, ile masz lat, dlaczego uważasz, że ten projekt przyniesie Ci wiele radości i czym chciałbyś/chciałabyś podzielić się z resztą świata!
2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy:

DRUGI ETAP NABORU:
Z wybranymi osobami spotkamy się na warsztatach teatralnych w wyznaczonym terminie w okolicach początku października.

Reżyser spektaklu:
Wojciech Chowaniec –

Reżyser, aktor, producent. Pracuje intensywnie nad autorskimi projektami, które później realizuje. Twórca takich projektów, jak „Wodowisko”, „Tryptyk Industrii”, czy „Wild Show”. Współpracuje zarówno z teatrami, jak i agencjami eventowymi. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu aktorstwa oraz ruchu scenicznego. Najbardziej interesują go zadania specjalne i złożone, które trzeba zrobić od podstaw i wymagają oka artysty.
Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
Współpracuje z Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK, Krakowską Operą Kameralną oraz Teatrem Nowym w Krakowie. Grał m.in. w spektaklach jak: „TRANSDYPTYK”, reż. chor. Anna Piotrowska, „Jak Wam Się Podoba”, reż. Brian Michaels, „Livietta et Tracollo” reż. Wacław Jankowski, „Ptaki-Dziwaki” reż. Daria Woszek, „Czyż nie dobija się koni?” reż. Waldemar Raźniak. Najnowsze produkcje, w których wziął udział to „Smutki Tropików” reż. Katarzyna Kostrzewa, chor. Mikołaj Karczewski, oraz „it’s all about bravery” w choreografii Katarzyny Baran oraz „democratic body” reż. Anna Piotrowska.
Współpracował z takimi twórcami jak: Anna Piotrowska, Brian Michaels, Kaya Kołodziejczyk, Daria Woszek, Janusz Skubaczkowski, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Waldemar Raźniak.
Regularnie uczył się pod okiem: Jacka Łumińskiego, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Janusza Skubaczkowskiego, Barbary Sier-Janik, Ewy Wardzały, Iwony Olszowskiej, Anny Piotrowskiej, Ewy Lackovej, Błażeja Peszka, Waldemara Raźniaka, Jerzego Święcha.
Uczestniczył w warsztatach takich osób jak: Josef Frucek, Louis Frank, Yumiko Yoshioka, Sharon Vazanna, Werner Bechter, John Galagher.
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]