fbpx

MOVYTZA Events to ludzie, którzy swoim artystycznym okiem i kreatywnością organizują kompleksowo wydarzenia, takie jak gale, konferencje, kongresy i imprezy firmowe.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik
Znajdziesz nas
  • Brak produktów w koszyku.
Image Alt

MOVYTZA

Letnie Warsztaty Artystyczne z Kasią Koziorz i Wojtkiem Chowańcem

<iframe title="Letnie Warsztaty Artystyczne - Taniec i Ruch - Rybnik 08/2020" width="1100" height="619" src="https://www.youtube.com/embed/wGRlOhuJCh8?feature=oembed" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

LETNIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE Z KASIĄ KOZIORZ & WOJTKIEM CHOWAŃCEM

Letnie warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch to spotkanie z Katarzyną Koziorz oraz Wojciechem Chowańcem, które trwają 8 dni! Na warsztatach czeka Nas dużo tańca. Dużo ruchu. W połączeniu z wideo. Stworzymy w dwóch osobnych grupach materiał ruchowy, który będziemy nagrywać w przestrzeni miejskiej, bawiąc się perspektywą oraz otaczającą nas przestrzenią. Będziemy bawić się ruchem, organizować się w zieleni albo betonie. Stworzymy własny Site-Specific Performance. Bez świateł, bez techniki scenicznej. Surowo i uczciwie wobec otaczającego nas świata.

Harmonogram dnia:

10:00 – 13:00 – Warsztaty z Katarzyną Koziorz w ramach projektu IKAR dofinansowanego ze stypendium Kultura w Sieci
13:00-14:00 – Warsztaty COMMUNITY (dla obu grup, prowadzone przez Kasię i Wojtka)
14:00 – 17:00 – Warsztaty z Wojciechem Chowańcem w ramach Site-Specific Performance

Harmonogram warsztatów:

Początek:
06.08.2020 Sobota
10:00 – 16:00 – Warsztat wspólny, obu grup – integracyjny oraz taki, żeby razem zacząć, bo będziemy również razem kończyć jeśli chodzi o proces.

06.08 – 13.08 – Warsztaty według harmonogramu dnia +
Koniec warsztatów. Dzień polega na wspólnym nagrywaniu w wybranych przestrzeniach kompozycji stworzonych przez Kasię i Wojtka, dzięki czemu zrobimy klip wideo, w którym ruch ściśle współgra z miejską przestrzenią.

OPIS WARSZTATÓW:

Warsztaty z Tańca Współczesnego z Kasią Koziorz realizowane w ramach projektu
IKAR*.

Zajęcia w ramach projektu będą bazowały na ogólno pojętej technice tańca współczesnego. Będą pojawiały się elementy floor worku, praca nad lokomocjami, przepływem w ruchu, połączeniami pomiędzy poszczególnymi centrami ciała oraz niczym nie skrępowana eksploracja przestrzeni. Będziemy pracować zarówno nad poszczególnymi elementami jaki i całymi frazami ruchowymi. Ćwiczenia pojawiające się w trakcie trwania warsztatów poświęcone będą stabilizacji, mobilności i rozwijaniu pamięci ruchowej uczestników. Podczas warsztatów będziemy posiłkować się również zagadnieniami z zakresu tańca klasycznego, tak aby wydobywać długie linie w ciele, pracować nad techniką obrotów, skoków i elastycznością. Nauka podstaw tańca klasycznego jest o tyle ważna, że pomaga zapobiegać potencjalnym kontuzjom i urazom w tańcu.
Oprócz rozwijania warsztatu tanecznego, będziemy również zajmować się solówkami, duetami, triami i różnymi innymi konfiguracjami uczestników w ramach indywidualnej pracy twórczej.
Część techniczna warsztatów połączona będzie ze streamem video dostępnym online dla pozostałych uczestników projektu IKAR. Warsztaty realizowane są w ramach programu stypendialnego Kultura w Sieci.
*IKAR, czyli Internetowy Kolektyw Artystów Ruchu

Warsztaty Site-Specific performance z Wojciechem Chowańcem

Czym jest nasze ciało w przestrzeni? Jakie mamy możliwości oraz ramy. Dlaczego są granice, gdzie one są i jak je przekraczać? Na te i na wiele innych pytań będziemy starali się odpowiedzieć podczas warsztatów ruchowych, które będą połączeniem physical dance z aktorstwem.
Będziemy się skupiać nad własnymi dziełami, ale również damy się reżyserować innym, aby móc realizować wizje uczestników warsztatów. Na koniec procesu będziemy mieć przygotowane krótkie formy teatralne z zakresu teatru tańca, które zostaną nagrane w miejskiej przestrzeni. Warsztaty dopełniają się z grupą Katarzyny Koziorz, z której uczestnikami spotkamy się podczas dni nagraniowych.
Warsztaty mają na celu poszerzenia horyzontów uczestników jako samodzielnych artystów, jak i członków zespołu stworzonego na czas projektu “Site-Specific”.
Po warsztatach stworzymy materiały wideo, które mogą służyć jako: port folio, pamiątka oraz każdy z uczestników otrzyma materiały wideo dotyczące jego prac do własnego użytku.

ZAPISY NA WARSZTATY KATARZYNY KOZIORZ:

Wyślij maila, w którym napiszesz kilka słów o sobie i krótkie uzasadnienie dlaczego chcesz wziąć udział w warsztatach na adres projekt.ikar.2020@gmail.com ????
Ilość miejsc ograniczona!

ZAPISY NA WARSZTATY WOJCIECHA CHOWAŃCA:

kiedy: 06/08/20 – 13/08/20 – wg harmonogramu dnia
gdzie: Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA,
ul. Kard. B. Kominka 43b
koszt: 330 zł os. rezerwacje do 24.07 // 350 zł os. po 24.07 do dnia warsztatów

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, przyjmujemy rezerwacje wraz z płatnością danej kwoty na numer konta:
57 1240 4357 1111 0010 9453 0288
W tytule przelewu prosimy wpisać: „Site Specific 08.08”
Kontakt
+48 692 769 545
+48 604 543 132
WAŻNE: Na warsztaty mogły zgłosić się osoby powyżej 16-go roku życia. Warsztaty odbędą się w siedzibie Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA. Warsztaty stanowią całość wydarzenia, tj. podpisując formularz aplikacyjny uczestnik zgadzał się na uczestniczenie w warsztatach zgodnie z ich harmonogramem. Wybrani uczestnicy mają obowiązek wystąpić w etiudach wypracowanych podczas warsztatów. Pokaz będzie kreacją artystyczną składającą z choreografii przygotowanych przez uczestników pod nadzorem Katarzyny Koziorz oraz Wojciecha Chowańca.
ORGANIZATOREM WARSZTATÓW SĄ: Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA, Katarzyna Koziorz oraz Wojciech Chowaniec.
Katarzyna Koziorz
Urodzona 19 listopada 1992 roku w Tychach. Aktorka i tancerka. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Swoją przygodę z teatrem rozpoczęła w 2006 roku kiedy przyłączyła się do Autorskiego Teatru Ruchu „WamPa”. Umiejętności z zakresu tańca współczesnego zdobywała zarówno podczas studiów na Wydziale Teatru Tańca jak i uczestnicząc w licznych warsztat zarówno o wymiarze ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Współpracowała między innymi z: Janem Peszkiem („Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju!”), Jackiem Przybyłowiczem („Stany Skupienia”), Sebem Majewskim („Polonez alla Polacca na niemiecką nutę”), Rafałem Urbackim („Nie z tej ziemi”, „Ten 21 roczek”). Uczestniczka wielu projektów teatralnych.
Umiejętności z zakresu akrobatyki powietrznej rozwijała między innymi podczas udziału w projekcie „Voices of Gokstad” organizowanym przez norweską grupę Stella Polaris. W 2017 stworzyła monodram „Krótka historia o bezsilności”, w którym korzystała z koła cyrkowego, natomiast rok później powstał performance “Narodziny Wenus z Bytomia” tym razem przy użyciu chusty wertykalnej.
Obecnie współpracuje z Wrocławskim Teatrem Tańca i Teatrem Muzycznym Castello. Zajmuje się również prowadzeniem warsztatów z zakresu tańca współczesnego i partnerowania.
Wojciech Chowaniec
Reżyser, aktor, producent. Pracuje intensywnie nad autorskimi projektami, które później realizuje. Twórca takich projektów, jak „Wodowisko”, „Tryptyk Industrii”, czy „Wild Show”. Współpracuje zarówno z teatrami, jak i agencjami eventowymi. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu aktorstwa oraz ruchu scenicznego. Najbardziej interesują go zadania specjalne i złożone, które trzeba zrobić od podstaw i wymagają oka artysty.
Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
Współpracuje z Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK, Krakowską Operą Kameralną oraz Teatrem Nowym w Krakowie. Grał m.in. w spektaklach jak: „TRANSDYPTYK”, reż. chor. Anna Piotrowska, „Jak Wam Się Podoba”, reż. Brian Michaels, „Livietta et Tracollo” reż. Wacław Jankowski, „Ptaki-Dziwaki” reż. Daria Woszek, „Czyż nie dobija się koni?” reż. Waldemar Raźniak. Najnowsze produkcje, w których wziął udział to „Smutki Tropików” reż. Katarzyna Kostrzewa, chor. Mikołaj Karczewski, oraz „it’s all about bravery” w choreografii Katarzyny Baran oraz „democratic body” reż. Anna Piotrowska.
Współpracował z takimi twórcami jak: Anna Piotrowska, Brian Michaels, Kaya Kołodziejczyk, Daria Woszek, Janusz Skubaczkowski, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Waldemar Raźniak.
Regularnie uczył się pod okiem: Jacka Łumińskiego, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Janusza Skubaczkowskiego, Barbary Sier-Janik, Ewy Wardzały, Iwony Olszowskiej, Anny Piotrowskiej, Ewy Lackovej, Błażeja Peszka, Waldemara Raźniaka, Jerzego Święcha.
Uczestniczył w warsztatach takich osób jak: Josef Frucek, Louis Frank, Yumiko Yoshioka, Sharon Vazanna, Werner Bechter, John Galagher.
DODAJ KOMENTARZ