fbpx

MOVYTZA Events to ludzie, którzy swoim artystycznym okiem i kreatywnością organizują kompleksowo wydarzenia, takie jak gale, konferencje, kongresy i imprezy firmowe.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik
Znajdziesz nas
  • Brak produktów w koszyku.
Image Alt

Pilates w rybniku

<iframe title="PIlates CORE - Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA" width="1100" height="619" src="https://www.youtube.com/embed/7DFbh_Gz_TU?start=2&feature=oembed" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Pilates to trening całego ciała, w skład którego wchodzą ćwiczenia inspirowane jogą, baletem i treningiem siłowym. Ćwiczenia opierają się na odtwarzaniu prawidłowych wzorców ruchowych (napięcia, długości, wytrzymałości mięśni) uwzględniając stabilizację kompleksu lędźwiowo-miednicznego. System ten jest ukierunkowany na poprawę elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała. Charakterystyczny dla tej metody jest fakt, że nie skupia się tylko na mięśniach dużych i mocnych, ale wzmacnia też te małe i słabe usytuowane głęboko, o istnieniuktórych często w ogóle nie zdajemy sobie sprawy, dopóki nie zaczniemy ćwiczyć.

To metoda treningowa, która jest idealnym uzupełnieniem dla wielu dyscyplin sportowych. Technika ta jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku czy stanu zaawansowania. Podczas ćwiczeń nie wykonujemy gwałtownych ruchów i podskoków – jest to metoda doskonała dla osób z bólami stawów czy kręgosłupa, dla osób z nadwagą ograniczającą możliwość aktywnniejszych ćwiczeń oraz dla tych, którzy długo nie ćwiczyli, gdyż pozwala dopasować poziom ćwiczenia każdemu indywidualnie.

Zajęcia w niewielkich grupach pozwalają kontrolować poprawność każdego ćwiczenia oraz stopień trudności dla poszczególnego uczestnika, dlatego z zajęć skorzysta tak sportowiec jak i osoba prowadząca siedzący tryb życia lub zmuszona godzinami stać, np. w pracy.

Zajęcia prowadzi mgr Anna Kasprzak-Chowaniec – wykwalifikowany instruktor zdobywający wiedzę w Body Balanced Pilates School.

<iframe title="Pilates klasyczny w Rybniku - MOVYTZA" width="1100" height="619" src="https://www.youtube.com/embed/pP0NffOZsGI?feature=oembed" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>