fbpx

MOVYTZA Events to ludzie, którzy swoim artystycznym okiem i kreatywnością organizują kompleksowo wydarzenia, takie jak gale, konferencje, kongresy i imprezy firmowe.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik
Znajdziesz nas
Image Alt

MOVYTZA

Teatr od małego

TEATR OD MAŁEGO

Ostatnio nawiązaliśmy bardzo owocną współpracę ze Społeczną Szkołą Podstawową  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jerzego Kukuczki w Rybniku. Dostaliśmy zlecenie, aby wyreżyserować spektakl na Jubileusz 25-lecia powstania szkoły. Było to wyzwanie z tego względu, że dzieci nie występujące na co dzień na dużej scenie miały zaprezentować opracowany przez nas scenariusz w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Dla nas również było to wyzwanie, głównie organizacyjne, gdyż próby do spektaklu odbywały się po zajęciach lekcyjnych. Zaangażowani byli  niemalże wszyscy – dzieci, rodzice, jak i nauczyciele. Naszym zadaniem było , aby wszyscy na scenie poczuli się komfortowo.

Dlaczego szkoła zdecydowała się na nas? Pani dyrektor postanowiła, że chce wprowadzić duże szkolne wydarzenia na wyższy poziom artystyczny – chcieli spróbować współpracy z reżyserem i choreografem. Po wstępnych ustaleniach wzięliśmy się do pracy! Na samym początku chętnych było kilka osób, ale wraz z trwającymi próbami, chętnych dzieci przybywało. Ostatecznie na scenie wystąpiło 50 osób. Bardzo dobrze swoje dzieci reprezentowali rodzice, którzy z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w próbach. Oprócz zadań aktorskich rodzice i nauczyciele mieli do wyćwiczenia również zabawną choreografię. Koniec końców zrobili ogromną furorę i nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Bardzo doceniamy ich zaangażowanie, nie wszystkich rodziców na to stać, aby poświęcić swój czas, energię i przełamać opór przed wejściem na scenę.

Myślę, że dzieci zostały  zarażone bakcylem teatralnym – chcą występować, dobrze się na scenie czują. To było dla nich duże doświadczenie, przez które przeprowadziliśmy je wraz z organizatorami ze Szkoły, którzy stawali na rzęsach ,aby wszystko udało się pogodzić. Najbardziej satysfakcjonujące było to, kiedy jeden z rodziców po premierze zdradził mi, że pukał się w głowę, kiedy był na pierwszych próbach i widział co im proponujemy. Zaufanie, jakim nas obdarzyli dorośli wraz z dziećmi stworzyło efekt końcowy, który można zobaczyć w fotogalerii poniżej.

Możemy również zdradzić, że zaowocowało to kolejnym wspólnym przedsięwzięciem, które się tworzy. Premiera 20-go grudnia w ramach bożonarodzeniowego spotkania Szkoły! My już nie możemy się doczekać!

DODAJ KOMENTARZ