fbpx

MOVYTZA Events to ludzie, którzy swoim artystycznym okiem i kreatywnością organizują kompleksowo wydarzenia, takie jak gale, konferencje, kongresy i imprezy firmowe.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik
Znajdziesz nas
  • Brak produktów w koszyku.
Image Alt

TANIEC KREATYWNY Copy

OBECNIE TRWA NABÓR NA ZAJĘCIA DLA DZIECI
ZAJĘCIA JUŻ SIĘ ROZPOCZĘŁY!

PONIEDZIAŁKi i Środy –  godzina 16:00 – gr. 5-7 lat

PONIEDZIAŁKi i Środy –  godzina 16:45 – gr. 8-12 lat

W zajęciach można uczestniczyć również tylko raz w tygodniu.

TANIEC KREATYWNY

Zajęcia z tańca są nieodłącznym elementem kształtowania świadomości ruchowo-cielesnej człowieka od jego najmłodszych lat. Taniec pełni ważną rolę w procesie wychowania, rozwijania pozytywnych cech charakteru, jak m.in.: wytrwałość, wrażliwość, odwaga, umiejętność skupienia, współpracy i szacunek do innych członków grupy, umiejętności wyrażania emocji, pracowitość, spostrzegawczość.

Aktywne uczestniczenie w lekcji zapewnia harmonijny rozwój fizyczny, poprawę kondycji, rozwija siłę, szybkość, wytrzymałość mięśniową, koordynację ruchową, wyrabia umiejętność świadomego porządkowania ruchów w rytm muzyki, elastyczność i płynność wykonywanych ruchów. Poprawia pamięć ruchową, pobudza dziecko do działania, aktywnego spędzania czasu, ogólnie wzmacnia i usprawnia ciało. Jednocześnie aktywność fizyczna w formie tańca pozwala wyciszyć się, zrelaksować i uspokoić.

Nasze zajęcia rozpoczynamy od krótkiej rozgrzewki całego ciała, następnie stopniowo uczymy się kroków i figur tanecznych, z których powstaje krótka choreografia. Jest ona oparta na technice tańca współczesnego.

 

Nauka tańca jest przeplatana grupowymi grami i zabawami ruchowymi. Do typowych aktywności grupowych włączana jest również taneczna improwizacja ruchowa i zabawne ćwiczenia teatralne oraz z partnerowania w tańcu. Dzieci będą miały szansę wykazać się wyobraźnią, kreatywnością i twórczym zapałem. Przeplatanie gier i tańca utrzymuje ich ciągłą uwagę i zainteresowanie.

PROWADZĄCY: Magdalena Makosz – zawodowa tancerka/choreograf i wykwalifikowana animatorka.