fbpx

Jako Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oferujemy wysokiej jakości zajęcia ruchowe. Aerial Joga, Pilates CORE, Joga, Taniec oraz Fitness w Rybniku. Ponadto organizujemy wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych.

+48 692 769 545 ul. kard. Bolesława Kominka 43a, Rybnik Pon. - Ndz. 9.00 - 21.00
Znajdziesz nas

TANIEC KREATYWNY

<iframe title="Taniec Kreatywny w Rybniku - regularne zajęcia taneczne dla dzieci" width="1100" height="619" src="https://www.youtube.com/embed/osQMWf2MQMQ?feature=oembed" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
<iframe title="Taniec dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Rybniku" width="1100" height="619" src="https://www.youtube.com/embed/Mj8LW9-Qmpo?feature=oembed" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

 Zapraszamy do kontaktu: kontakt@movytza.pl. Zapisy TRWAJĄ

Taniec Kreatywny: PONIEDZIAŁKI 17:30-18:15, ŚRODY 17:00 – 17:45

W zajęciach można uczestniczyć jeden raz lub dwa razy tygodniowo.

TANIEC KREATYWNY

Zajęcia z tańca są nieodłącznym elementem kształtowania świadomości ruchowo-cielesnej człowieka od jego najmłodszych lat. Taniec pełni ważną rolę w procesie wychowania, rozwijania pozytywnych cech charakteru, jak m.in.: wytrwałość, wrażliwość, odwaga, umiejętność skupienia, współpracy i szacunek do innych członków grupy, umiejętności wyrażania emocji, pracowitość, spostrzegawczość.

Aktywne uczestniczenie w lekcji zapewnia harmonijny rozwój fizyczny, poprawę kondycji, rozwija siłę, szybkość, wytrzymałość mięśniową, koordynację ruchową, wyrabia umiejętność świadomego porządkowania ruchów w rytm muzyki, elastyczność i płynność wykonywanych ruchów. Poprawia pamięć ruchową, pobudza dziecko do działania, aktywnego spędzania czasu, ogólnie wzmacnia i usprawnia ciało. Jednocześnie aktywność fizyczna w formie tańca pozwala wyciszyć się, zrelaksować i uspokoić.

Nasze zajęcia rozpoczynamy od krótkiej rozgrzewki całego ciała, następnie stopniowo uczymy się kroków i figur tanecznych, z których powstaje krótka choreografia. Jest ona oparta na technice tańca współczesnego.

Nauka tańca jest przeplatana grupowymi grami i zabawami ruchowymi. Do typowych aktywności grupowych włączana jest również taneczna improwizacja ruchowa i zabawne ćwiczenia teatralne oraz z partnerowania w tańcu. Dzieci będą miały szansę wykazać się wyobraźnią, kreatywnością i twórczym zapałem. Przeplatanie gier i tańca utrzymuje ich ciągłą uwagę i zainteresowanie.

PROWADZĄCY: Magdalena Makosz – zawodowa tancerka/choreograf i wykwalifikowana animatorka.